Зошто треба да пиете лимон и топла вода наутро

By

Секое утро штом станете испијте чаша лимонада – во топла вода исцедете лимон. Пијте ја лимонадата 15 до 30 дена па направете пауза.

Овој пијалак го чисти црниот дроб. Тој го стимулира дигестивниот тракт и ја подобрува работата на цревата.

Лимонадата со топла вода ја чисти кожата. Ако сакате убав тен и чиста кожа, пијте ја редовно зашто антиоксидансите во лимонот помагаат клетките на кожата да се регенерираат. Истовремено ја забрзува работата на метаболизмот. Лимонот е познат диуретик и го ослободува телото од вишокот течности.

Лекарите велат дека овој пијалак наутро ќе ви даде повеќе енергија отколку да испиете шолја кафе.

Ќе ви се допадне