Бомбици со банана

By

Потребни состојки:

2 зрели банани
5 урми
100гр сусам
200гр овесни снегулки
1 лажица мед

Начин на подготовка:

Испасирајте ги бананите и урмите во блендер, па додадете ги освесните снегулки додека не добиете поцврста смеса. Додадете лажичка мед и добро промешајте. Формирајте топчиња кои ќе ги валкате во сусамот што претходно сте го испекле. Оставете ги да отстојат 1-2 часа на ладно, па послужете ги.

Ќе ви се допадне

Pokemon Journeys: The Series Episode 51 at website https://gogoanime.be kissanime gogoanime

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (https://animeflix.nl/m/0Me) Episode 10 at ANIMEFLIX animeflix hunter x hunter 2011