Домашни рафаело бомбици

By

Потребни состојки:

200 мл вода
2 лажици густин
5 лажици шеќер
65 гр маргарин
50 гр бело чоколадо
150 гр кокос
50 гр мелени бисквити (посни)
1 пакетче ванила

За декорација
50 гр кокос
50 гр цели лешници печени

Начин на подготовка:

Водата, шеќерот, ванилата и густинот се варат во густ крем. Се трга кремот на страна и во него се додава чоколадото, па се меша да се растопи. Кремот се лади и потоа во него се додава претходно изматениот магарин. Се додаваат и кокосот и мелените бисквити и се заедно се соединува. Се прават бомбици, а во секоја од нив се става по еден цел лешник. На крај се валкаат во кокос.

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Senjou no Valkyria 3: Tagatame no Juusou animebee Episode 2 anime online

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Tekken: Blood Vengeance (Dub) animetv Episode Full the god of high school animetv

Website https://animefreak.ws: Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2 (Dub) animefreak Episode 10 anime freak tv

Pastebin: https://pastebin.com/u/animefreakws

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/41425/animefreakws