Домашно тоблероне

By

Потребни состојки:

  • 250 гр путер
  • 200 гр плазма
  • 200 гр шеќер
  • 200 гр чоколадо за готвење
  • 100 гр сусам
  • 50 гр бадеми
  • 50 гр кикиритки

Начин на подготовка:

Се мелат плазмата и кикиритките, а бедемите се сечат ситно. Се пропржува сусамот на тава. Се матат јајцата со шеќер и се додава растопен путер, па се топи на оган 15 минути, заедно со чоколадото. Во течната смеса се додаваат бадемите, кикиритките и сусамот. Смесата се става во триаголнест калап. Се става во фрижидер да се стегне. Колачот се сече на парчиња дебели еден сантиметар.

Ќе ви се допадне

My Hero Academia (https://animeflix.nl/m/3v3) Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix ponyo

Watch World Trigger Episode 31 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime discord