Една чаша на ден од ова и ќе го стопите салото

By

Наместо да се изгладнувате со ригорозни диети, се што ви треба се домати за да имате фит тело ова лето. Доматот е шампион кога се работи за губење на вишок килограми.

dobivaj vesti na viber

Црвениот пигмент во него ги намалува мастите, тој нема калории, не дебелее, здрав е и богат со витамини, а воедно е и вкусен.

Во едно истражување во Америка учествувале жени од 18 до 35 години и се докажало дека оние кои консумирале домати, особено сок од домати, ослабеле брзо и лесно, пред се во критичните зони.

Ќе ви се допадне