Колачи со банани и чоколадо готови за 10 минути

By

Потребни состојки:

400 грама бисквити
2-3 банани
200 грама чоколадо

Начин на подготовка:

Бисквитите сомелете ги во блендер или рачно иситнете ги. Излупете ги бананите, па испасирајте ги во чинија со виљушка. Додадете ги во садот со сомелените бисквити, па добро измешајте додека не добиете смеса што ќе личи на тесто. Од тестото формирајте топчиња и наредете ги во плех. Растопете чоколадо на пареа, па потоа едно по едно топче потопувајте во чоколадото. Она што ќе ви остане од растопеното чоколадо може да го искористите за декорација. Топчињата оставете ги во фрижидер да се стврднат и послужете ги.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Ocha-ken anime episode 26 online free at https://twistmoe.net free anime

ANIMEFLIX: Sengoku Musou Special: Sanada's Chapter anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix ios

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: Shutsugeki! Machine Robo Rescue anime episode 53 online free at https://animetv.cc japanese anime tv shows

Website https://animedao.nl: Watch Chrome Shelled Regios animedao Episode 24 animedao pokemon