Летен пинџур со тиквички и модар патлиџан

By

Потребни состојки:

2 тиквички
5-6 пиперки (благи или лути)
3 домати
1 модар патлиџан
свеж магдонос
2 чешниња лук
масло и сол

Начин на подготовка:

Се сечкаат тиквичките, модриот патлиџан, пиперките и доматите и се ставаат во тава. Се посолуваат и се става малку зејтин, се меша и се пече околу половина час на 180 степени. Промешајте неколку пати за време на печењето. Пред крајот се додаваат сечканиот лук и магдоносот, се промешуваат и се пече уште 5 минути. Послужете го со павлака и сирење.

Ќе ви се допадне

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 37 at AnimeFreak anime freak tv

Watch Hashirama Senju vs Madara Uchiha Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/PJq1/ep-1) at KissAnime detective conan kissanime