Лосос во рерна

By

Состојки:

450 гр филети лосос

50 мл јаворов сируп

60 гр сенф

2 лажички маслиново масло

2 чешниња лук

сол

бибер

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени Целзиусови.

Во сад измешајте го јаворовиот сируп, сенфот, исечканиот лук, малку масло, сол и бибер.

Ставете го лососот во мешавината и оставете го во фрижидер половина час.

Ставете ги филетите во плех за печење обложен со хартија за печење и печете 10-12 минути.

Ќе ви се допадне