Мафини со мандарини

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

2 јајца
120 гр шеќер
кора од портокал
120 мл масло
120 гр јогурт
120 мл млеко
340 гр брашно
2 лажички прашок за печиво6 мандарини
шеќер во прав

Начин на подготовка:

Изматете ги јајцата и шеќерот. Промешајте и додадете ја кората од портокал, маслото, млекото и јогуртот. Добро соединете. Додадете просеано брашно и прашок за печиво. Сè убаво измешајте со жица. Мандарините исечете ги на половина. Ставете ги во калап за мафини, па прелијте ги со смесата. Печете на 180 степени околу 30 минути. Посипете со шеќер во прав кога ќе остинат и послужете ги.

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website Attack on Titan Season 3 Part 2

english dubbed anime Mieruko-chan

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 8

AniWatch Horimiya (Dub) Episode 8

aniwatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

tải go88