Најлесната чоколадна торта 

By

Се што треба да направите е да го стопите чоколадото, да ги измешате состојките и да ставите да се пече 25 минути, па да послужите со сладолед.

Потребни состојки:

500 г сечкано чоколадо за готвење

8 жолчки

200 г шеќер

200 г несолен путер

200 г брашно

8 белки (добро изматени)

Начин на подготовка:

Ќе ви се допадне