Погачи со сирење

By

Меки и вкусни колачи со сирење.

Состојки:

  • 250 гр урда
  • 1/2 чаша кисела павлака
  • малку сол
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • прстофат сода бикарбона
  • 10 лажици брашно

Подготовка: Измешајте урда и павлака, додадете сол и брашно измешано со прашок за печиво и сода, а потоа убаво измешајте. Оставете да отстои 10 минути додека рерната да се загрее. Со влажна лажица извадете го на тава подмачкана со масло и оставете да се пече 15 до 20 минути на 200 степени. За поголема доза, само дуплирајте ги состојките.

Ќе ви се допадне

anime website. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

AnimeDao To Your Eternity Episode 11

Attack on Titan Season 2 (Dub)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Redo of Healer