Ролат од ајвар

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

4 лажици ајвар
4 јајца
3 лажици масло
6 лажици брашно
1 прашок за пециво

Фил:

сол
црн пипер
1 пакување крем-сирење
1 кисела павлака
2 кисели краставички по желба
200 грама шунка

Начин на подготовка

Изматете ги јајцата, додадете ги останатите состојки за кората од ајвар и добро сè заедно измешајте, па претурете ја смесата на хартија за печење. Откако ќе се испече, оставете ја кората да се излади. Подгответе го филот, така што во крем-сирењето ќе ги додадете павлаката, киселите краставички исечкани на коцки и зачинете по вкус. Исфилувајте ја кората, па врз неа наредете ја шунката исечкана на тркалца. Свиткајте ролат и оставете го во фрижидер еден час пред да го послужите.

Ќе ви се допадне

go88 m1

lấy lại tài khoản sunwin sunwin chơi ngay sunwin 4050 cm cnc laser engraver