Смути со јаболко и чиа семе

By

Состојки:

dobivaj vesti na viber
  • 2 јаболка
  • 2 дл вода
  • 2 лажици чиа семе
  • 1 лажичка цимет во прав
  • 1 лажичка ѓумбир во прав
  • малку свеж магдонос
  • Неколку капки исцеден сок од лимон
  • 2 лажици ленено масло

Подготовка:

Во 2 дл вода ставете ги чиа семето и оставате го да отстои 10 минути. Јаболкото излупете го, исечете го на коцки, додадете магдонос, цимет, ѓумбир, малку исцеден сок од лимон, ленено масло и на крај додадете го чиа семето со водата во која стоело.

Можете да додадете и мед доколку јаболката не се слатки. Накрај сето тоа добро измешајте го во блендер.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

stream anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Attack on Titan (Dub)

Tokyo Ghoul

tải go88