Сок од лубеница и портокал

Состојки:

500 гр лубеница

1 голем портокал

4-5 ливчиња свежо нане

неколку коцки мраз

Подготовка:

– Лубеницата исечете ја на парчиња и внимателно извадете ги семките.

– Портокалот излупете го и исцедете го, а може и да го ставите цел во блендер.

– Сите состојки за овој сок ставете ги во блендер. Миксајте додека да се соединат сите состојки и да добиете течност. Ако сакате, сокот може да го прецедите.

– Сервирајте со ливчиња свежо нане и коцки мраз.

Scroll to Top