Спанаќ тава со праз и јајца

By

Потребни состојки:

1страк праз
500гр спанаќ
5 јајца
1/3лажиче сол и црн бибер
250мл вода
100мл масло

Начин на подготовка:

Празот го миеме и сечкаме на мали парчиња. Спанаќот исто така. Ставаме масло во тавата. На оган го запржуваме ситно сечканиот праз, а потоа го додаваме и спанаќот. Зачинуваме со сол и црн бибер, а потоа додаваме вода. Оставаме да крчка на тивко. По 4-5 минути, го тргаме капакот и кршиме 5 јајца на разни делови од тавата, па покриваме повторно со капакот. Оставаме да се зготви, додека не се сварат јајцата и не испари водата.

Ќе ви се допадне

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto (Dub) Episode 215

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

Bleach

animes online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

watch animes ANIMEFLIX Naruto: Shippuden