Ви се пријаде пита а немате време да месите? – Ова е решението за вас

Ако ви се пријало пита, а немате многу време на располагање, се што треба да направите е да ги земете следните состојки: 2 јајца, 125 грама масло, 500 грама брашно, 200 милилитри јогурт, 1 пециво, 100-200 грама сирење и 100-200 грама шунка.

Сирењето и шунката ги рендаме. Останатите состојки сите заедно ги мешаме и го додаваме ренданите шунка и сирење, а може и некој додаток по избор како и зачин поизбор да додадете во смесата.
Печете на 200 степени додека питата не зарумени.

Scroll to Top