Здрав намаз од тиква

By

Потребни состојки:

(за 4 особи)

400 г печена тиква
6 чешниња лук
10 лажици маслиново масло
1/2 лажичка сол
сок од половина лимон
бибер
масло од семки од тиква
семки од тиква

Начин на подготовка:

Печената тиква исечкајте ја на коцки, додадете го истолчениот лук, маслиновото масло, солта и сокот од половина лимон. Сите состојки ставете го во блендер и соединете го намазот. Количината на масло варира и зависи од квалитетот на тиквата. Ако е сува, ќе треба да додадете повеќе масло. На намазот ставете неколку капки масло од семки од тиква и сечканите семки од тиква.

Ќе ви се допадне

goanime pe. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub Redo of Healer

BANANA FISH

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 21

english dubbed anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation