Зимска крем салата од зелка

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

6-8 кисели краставички
Мала конзерва туна
Свежа зелка, околу 1 килограм
200г мајонез
200г павлака
Сол, бибер, магдонос

Начин на подготовка:

Краставичките изрендајте ги, а зелката исечкајте ја ситно. Измешајте заедно со туната, мајонезот и павлаката, па додајте ги сите зачини. Може да додадете и малку од течноста од теглата во која стоеле краставичките, за покисел вкус. Послужете ја салатата добро оладена.

Ќе ви се допадне

watch anime dub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Bleach (Dub)

english dubbed anime Attack on Titan

Fairy Tail

Bleach (Dub)

GoGoAnime So I'm a Spider, So What? Episode 17

tải go88