(Видео) Што ли им ставил Вучиќ во вакцините? – урнебесно видео по историската победа над Германија

By

По синоќешната победа на Македонија против Германија во Дуизбург од 2:1, на социјалните мрежи врие, а твитерџиите споделуваа откачени коментари и видеа.

Се споделуваа разни фотки и коментари, а се појави интересно видео со саркастична содржина, во кое Хитлер им вика на своите потчинети во просторијата, а преводот се однесуваше на вчерашната победа над германската репрезентација.

„Оние кои ја играа 1-1 и 3+ нека излегуваат од собата. Што ли им ставил Вучиќ во вакцините? Македонците сами ќе се победеа ако играа еден против друг“, се само некои од духовитите коментари во преводот.

Македонциве се луди, откако им ја легализираа тревата играат ко Бразил

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeKisa dubbed anime

Watch anime online for free at AnimeHeaven sites like animeheaven

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Dropkick On My Devil! Episode 11

Www2 sgc: https://www2.sgc.gov.co/Noticias/Lists/Comentarios/DispForm.aspx?ID=6530

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/