20.01.2022

(Галерија) Дупка у публика, една карта пренесена во Будимпешта, почна Бубамара за отруени граѓани

Со мотото „Отруени граѓани, време е да се предадеме“, во преполната сала "Борис Трајковски" почна Златна бубамара на популарноста. Водителот Сашко Коцев се пожали одма дека снемало карта. Вели дека...

Отруени граѓани, време е да се  предадеме 

Вечерва во ВИП арената „Борис Трајковски“ се одржува 22. издание на Бубамарата. Од тимот на Бубамара потсетуваат : „Драги наши отруени и запоставени граѓани, доколку сè уште верувате дека има...

На гледање фудбал во „Сквер 21“

Фановите на германскиот клуб „Баерн Минхен“ организираат гледање фудбалски натпревар во кафулето „Сквер 21“. „Баерн се соочува со тежок противник во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, минатогодишниот финалист, Ливерпул....

„Љубов моја“ во Филхармонија

Концертот по повод Денот на вљубените, што требаше да се одржи на 14 февруари, „Љубов моја“, ќе се случи вечерва во Македонската филхармонија од 20 часот. На програмата се...

15 музичари вечерва во МКЦ

15 музичари од регионот, односно од Албанија, Хрватска, Косово, Македонија и Србија, како и од САД вечерва во МКЦ. Музичарите соработуваат креирајќи музика, а истовремено се вклучени во мултидисциплинарна активности,...

На филмски маратон во Биртија

Филмски маратон во Биртија , а на репертоар се : - The Hangover (2009) - Airplane (1980) - Borat: Cultural Learnings of America for Make    Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

Промоција на музичката сликовница „Авантурите на Лисичко и Калинка“

Издавачки центар ТРИ на утре (16 февруари) ќе ја промовира својата прва музичка сликовница „Авантурите на Лисичко и Калинка“, што ќе се одржи во „Јавна соба“, со почеток во 12...

15 музичари од регионот ќе настапат во МКЦ

На 17 февруари од 20 часот, 15 музичари од Македонија, Косово, Албанија, Србија и Хрватска ќе ја претстават нивната заедничка музика пред македонската публика во МКЦ, на фестивалот OneBeat Balkans....

Филхармонија ќе ги свири најубавите песни на „Дизни“

Британскиот диригент Тимоти Редмонд и Македонска филхармонија ќе изведуваат музика од најпознатите „Дизни“ филмови на 23 февруари. Ќе бидат отсвирени песни од „Кралот лав“, „Мулан“, „Фроузен“, „Покахонтас“, „Мери Попинс“, „Малата...

Мики и Мини Маус во Скопје Зоо

Неделно дружење со вашите омилени Мини и Мики Маус во Зоолошка градина Скопје. Забавата почнува од 11:00, до 14:00 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.