2023

Цеца, Аца Лукас, Теа Таировиќ, светски познати диџеи и македонски изведувачи: Кој се каде ќе пее ова лето низ Македонија

Со почетокот на летото започнаа концертите во нашата земја, манифестации и културни лета кои ќе привлечат туристи во градовите ширум земјата. На 8. јули во …

Цеца, Аца Лукас, Теа Таировиќ, светски познати диџеи и македонски изведувачи: Кој се каде ќе пее ова лето низ Македонија Прочитај повеќе »

Серена Вилијамс на Мет Гала откри дека е бремена со второ дете

Пензионираната тенисерка Серена Вилијамс (41)  на црвениот тепих на Мет Гала се појави со сопругот Алексис Оханијан и покажа дека е бремена со нејзиното второ …

Серена Вилијамс на Мет Гала откри дека е бремена со второ дете Прочитај повеќе »

Мет Гала 2023: Кардашијан како во Плејбој, сестра и го покажа газот, Џаред Лето стана мачка

Синоќа се одржа еден од најголемите и најважните модни настани во Холивуд, Мет Гала во музејот Метрополитен во Њујорк. Овогодинешната тема беше „Во чест на …

Мет Гала 2023: Кардашијан како во Плејбој, сестра и го покажа газот, Џаред Лето стана мачка Прочитај повеќе »

Најдобрите земји за живеење во Европа во 2023 година избрани од американскот портал „Мај долче каса“

Истражувачкиот тим на американскиот сајт „Мај долче каса“ направи листа на најдобрите земји за живеење во Европа. Земјите што тие ги избраа имаат комбинација од …

Најдобрите земји за живеење во Европа во 2023 година избрани од американскот портал „Мај долче каса“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top