АББА

Пејачката на „АББА“, Агнета Фелтског најави соло кариера на 73-годишна возраст

Пејачката на „АББА“, Агнета Фелтског, потврди дека ќе објави нова песна, насловена „Where Do We Go From Here?“, обновувајќи ја својата соло кариера на 73 …

Пејачката на „АББА“, Агнета Фелтског најави соло кариера на 73-годишна возраст Прочитај повеќе »

Почина гитаристот на легендарната група АББА

Гитаристот од познатата шведска група АББА, Ласе Веландер, почина на 70 години. Тажната вест ја соопшти семејствот0 кое рече дека починал по кратка боледување од …

Почина гитаристот на легендарната група АББА Прочитај повеќе »

(Видео) По 40 години, АББА првпат се појави во јавноста

Бјорн Улвеус, Бени Андерсон, Агнета Фелцки и Ани-Фрид Лингштад, членовите на култната шведска група АББА се појавија на премиерата на нивниот виртуелен спектакл наречен „Voyage“. …

(Видео) По 40 години, АББА првпат се појави во јавноста Прочитај повеќе »

(Видео) АББА го објави спотот за Little Things, приходот ќе го дадат за хуманитарни цели

Шведската група АББА го објави спотот за својата прва божикна песна Little Things. Песната ќе се најде на нивниот последен албум Voyage, кој го објавија …

(Видео) АББА го објави спотот за Little Things, приходот ќе го дадат за хуманитарни цели Прочитај повеќе »

Новиот албум на Адел е најпродаван годинава

Новиот албум на британската пејачка Адел, „30“ стана најпродаван во годинава. Во првите недела дена од неговото излегување, тој се продаде во 261.000 примероци, пренесе„Би-би-си. …

Новиот албум на Адел е најпродаван годинава Прочитај повеќе »

Scroll to Top