Адеа Шабани

(Видео) Момчето на Шабани снимило видео за смрт на жена што исчезнува

Македонската актерка Адеа Шабани, која беше пронајдена мрва минатиот месец во близина на Сакраменто, а идентификувана по тетоважите на нејзиното тело, исчезна на 27 февруари …

(Видео) Момчето на Шабани снимило видео за смрт на жена што исчезнува Прочитај повеќе »

Актерката Адеа Шабани денеска ќе биде погребана во Скопје

Македонската актерка Адеа Шабани, која беше пронајдена мртва еден месец по нејзиното исчезнување во САД, денеска ќе биде погребана во Скопје. Безживотното тело на Адеа …

Актерката Адеа Шабани денеска ќе биде погребана во Скопје Прочитај повеќе »

Аделина Тахири и сопругата на Франц ја испратија Адеа Шабани

Смртта на македонската актерка Адеа Шабани ги погоди нејзините блиски пријатели кои денес се збогуваат со неа преку социјалните мрежи. Прва која испрати порака е …

Аделина Тахири и сопругата на Франц ја испратија Адеа Шабани Прочитај повеќе »

(Фото) Адеа последен пат е видена жива во лифт со осомничениот Крис

Полицијата во Лос Анџелес го третира случајот на Адеа Шабани како убиство. Осомничен е актерот Крис Споц, кој, веруваат, е последен што ја видел Адеа …

(Фото) Адеа последен пат е видена жива во лифт со осомничениот Крис Прочитај повеќе »

Во тазе ископан гроб најдено телото на Адеа Шабани

Македонската актерка Адеа Шабани, која исчезна пред повеќе од еден месец, е пронајдена мртва. Телото на младата девојка е најдено во плитко ископан гроб во …

Во тазе ископан гроб најдено телото на Адеа Шабани Прочитај повеќе »

Недопишана порака, сигнал за помош на исчезнатата Адеа

Крис Споц, дечкото на исчезнатата Македонка во Холивуд, Адеа Шабани, имал свршеница, пишуваат американските медиуми. Според нив, Крис не бил во Лос Анџелес на 23 …

Недопишана порака, сигнал за помош на исчезнатата Адеа Прочитај повеќе »

Нема трага од исчезнатата македонска актерка во Холивуд

По точно еден месец, полицијата во Лос Анџелес нема сознанија дали исчезнатата девојка од Македонија, Адеа Шабани, е жива или не. Тие и понатаму трагаат …

Нема трага од исчезнатата македонска актерка во Холивуд Прочитај повеќе »

Семејството на исчезната Македонка нуди 25.000 долари

Фамилијата на Адеа Шабани од Македонија, студентка по глума која исчезнала во Лос Анџелес, понудила награда од 25.000 долари за каква било информација во врска …

Семејството на исчезната Македонка нуди 25.000 долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top