Адријана Алачки

Андријана Алачки емотивна за роденденот на ќерка си Грациела: биди горда мајка како јас со тебе

Ќерката на пејачката Адријана Алачки, го прослави 34. роденден. Адријана споделу фотографии од детството на Грациела, па се до повозрасните години и напиша емотивен зборови …

Андријана Алачки емотивна за роденденот на ќерка си Грациела: биди горда мајка како јас со тебе Прочитај повеќе »

 (Видео) Адријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх

Фолк-пејачката и водителка Адријана Алачки го вкуси колбасот на градоначалникот, среде емисија, а и го донесоа нејзините гостинки. Познато е дека во емисијата „Везилка“ која …

 (Видео) Адријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх Прочитај повеќе »

(Фото) „Полна да ви е куќата со деца”, Адријана Алачки со благослов го вери синот

Познатата водителка и пејачка Адријана Алачки, со емотивна порака на социјалните мрежи му ја честиташе свршувачката на синот Благоја. Таа објави фотографија од прстенот со …

(Фото) „Полна да ви е куќата со деца”, Адријана Алачки со благослов го вери синот Прочитај повеќе »

Горан Алачки во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска

Хармоникашот Горан Алачки е во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска. Поранешниот сопруг на пејачката  Адријана Алачки веќе на ја крие љубовата со познатата новинарка …

Горан Алачки во љубовна врска со новинарката Марина Дојчиновска Прочитај повеќе »

Алачки се пофали дека ќерка ѝ издржа 4 години во брак

Македонската фолк-пејачка и водителка на емисијата „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, преку „Фејсбук„ се пофали дека нејзината ќерка слави годишнина од брак. Таа објави фотографија …

Алачки се пофали дека ќерка ѝ издржа 4 години во брак Прочитај повеќе »

(Фото) Алачки го прослави роденденот

Македонската пејачка и водителка на „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, вчера го прослави својот 51. роденден. Таа направи интимна прослава со најблиските, а првата честитка …

(Фото) Алачки го прослави роденденот Прочитај повеќе »

Scroll to Top