Адријана Лима

Во тренерки и без шминка: Адријана Лима фатена во сосема опуштено издание и е вистинска убавица!

Супермоделот Адријана Лима неодамна е мета на критики за нејзиниот физички изглед. По тешкото породување таа имаше проблем со вишокот килограми, но како што одминува …

Во тренерки и без шминка: Адријана Лима фатена во сосема опуштено издание и е вистинска убавица! Прочитај повеќе »

Светло златен фустан со набори и лош накит: модната катастрофа на Адријана Лима според критичарите

Бразилската манекенка и поранешна сопруга на кошаркарот Марко Јариќ, Адријана Лима, се појави на црвениот тепих на 80. Филмски фестивал во Венеција, но фустанот што …

Светло златен фустан со набори и лош накит: модната катастрофа на Адријана Лима според критичарите Прочитај повеќе »

(Видео) Скокање на јаже, тренингот на Адријана Лима кој и помогна да ги намали килограмите по бременоста

Поранешниот модел на „Виктроија сикрет“, Адријана Лима го роди своето трето дете во септември минатата година. По раѓањето на втората ќерка Сијена во 2012 година, …

(Видео) Скокање на јаже, тренингот на Адријана Лима кој и помогна да ги намали килограмите по бременоста Прочитај повеќе »

Адриана Лима се враќа на модната писта по 5 години пауза: возбудена сум што повторно ќе работам за „Викторија сикрект“

Бразилската манекенка Адриана Лима по петгодишна пауза повторно ќе биде дел од „Викторија сикрет“, а тоа го сподели со своите фанови на Инстаграм. Лима е …

Адриана Лима се враќа на модната писта по 5 години пауза: возбудена сум што повторно ќе работам за „Викторија сикрект“ Прочитај повеќе »

Адријана Лима е новиот амбасадор на ФИФА

Адријана Лима е новиот амбасадор на навивачите на меѓународната фудбалска федерација. Бразилскиот супермодел ќе ја претставува ФИФА на меѓународните манифестации посветени на љубителите на фудбалот. …

Адријана Лима е новиот амбасадор на ФИФА Прочитај повеќе »

(Фото) Се породи Адријана Лима, по двете ќерки, го роди синот Цијан

Се породи светскиот модел Адријана Лима, пренесе „Дејли Мејл“. Се породи на 28 август и со филмскиот продуцент Андре Лемарс го добија синот Цијан. Споделија …

(Фото) Се породи Адријана Лима, по двете ќерки, го роди синот Цијан Прочитај повеќе »

(Фото) Адријана Лима ја копира Ријана, на премиера дојде во долг фустан со гол труднички стомак

Манекенката Адријана Лима во црн долг фустан отворен на стомакот се појави на црвениот килим на премиерата на филмот „Топ ган“. Ваквиот модел на фустан …

(Фото) Адријана Лима ја копира Ријана, на премиера дојде во долг фустан со гол труднички стомак Прочитај повеќе »

(Видео) Адријана Лима сака да стане српска снаа, тајно го снимала Ѓоковиќ

Светскиот модел Адријана Лима на својот „Инстаграм“ профил сподели видео од тренингот на Новак Ѓоковиќ во Марбелји. Лима снимката ја направила надвор од теренот, за …

(Видео) Адријана Лима сака да стане српска снаа, тајно го снимала Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Галерија) Адријана Лима го продаде станот во кој живееше со Марко Јариќ

Бразилскиот модел Адријана Лима да го продаде луксузниот пентхаус во центарот на Њујорк во кој живееше со поранешниот сопруг, кошаркарот Марко Јариќ. Станот го продаде …

(Галерија) Адријана Лима го продаде станот во кој живееше со Марко Јариќ Прочитај повеќе »

(Фото) Адријана Лима сними жежок едиторијал низ улиците на Њујорк

Адријана Лима сними жежок едиторијал во петокот попладнето на улиците низ Њујорк. Адријана Лима и покрај тоа што има 36 години, изгледа како да е …

(Фото) Адријана Лима сними жежок едиторијал низ улиците на Њујорк Прочитај повеќе »

(Фото) Стилистката на Адријана Лима ја облече Александра Пријовиќ

Ана Антиќ е стилистка која често соработува со топ-моделот Адријана Лима и со актерката Сиена Милер. Но, таа неодамна ја дотера и фолк-пејачката Александра Пријовиќ. Фотографијата од …

(Фото) Стилистката на Адријана Лима ја облече Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

Адријана Лима во проѕирен фустан блесна на забавата по „Оскарите“

На јубилејното 90-то доделување на „Оскарите“, одржано претходната ноќ во театарот „Долби“ во Лос Анџелес, се случија интересни настани, а ако се суди според критиките …

Адријана Лима во проѕирен фустан блесна на забавата по „Оскарите“ Прочитај повеќе »

ФОТО: Со новото момче Лима во полу-танга одмора на јахта во Бодрум

Откако пред неколку дена беа уловени од папараците како се бакнуваат, Адријана Лима и нејзиното ново момче сега одмораат на јахта во Бодрум. Станува збор …

ФОТО: Со новото момче Лима во полу-танга одмора на јахта во Бодрум Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Дамир Хандановиќ ја виде Андријана Лима во Будва, па изненади со коментарот за нејзиниот изглед

Српскиот композитор престојува во Црна Гора и во исто време, како и светскиот топ модел, репортерите го прашаа, дали ја сретнал, и како му изгледа. …

(ВИДЕО) Дамир Хандановиќ ја виде Андријана Лима во Будва, па изненади со коментарот за нејзиниот изглед Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ќе се ВООДУШЕВИТЕ од местото каде Марко Јариќ ја однесе Адријана Лима

Поранешниот кошаркар и светски топ модел уживаат во Црна Гора каде ги разгледуваат најубавите места, а едно кое го посетија има да ве воодушеви. Адријана …

(ФОТО) Ќе се ВООДУШЕВИТЕ од местото каде Марко Јариќ ја однесе Адријана Лима Прочитај повеќе »

Scroll to Top