америка

Научници ја решија мистеријата со Бермудскиот триаголник?

Од подморските пирамиди до облаците и вонземјанските бази, научници и теоретичари на заговори во текот на долга низа години, се обидувале да истражат зошто исчезнуваат …

Научници ја решија мистеријата со Бермудскиот триаголник? Прочитај повеќе »

Половина од Американците веруваат дека крајот на светот е сè поблиску

Четири од 10 возрасни Американци веруваат дека човештвото во моментов ги живее последните денови и дека крајот на светот е сè поблиску. Според новото истражување …

Половина од Американците веруваат дека крајот на светот е сè поблиску Прочитај повеќе »

Трка до средината на Земјата, колку далеку е ископано до срцето на планетата

„Како девојче, прочитав дека жителите на рускиот полуостров Кола можат да слушнат врисеци од луѓе кои доаѓаат од центарот на Земјата. Како дел од написот …

Трка до средината на Земјата, колку далеку е ископано до срцето на планетата Прочитај повеќе »

Американска компанија ѝ нуди пола милион евра на Брена за бизнисот со хулахопки

Српската пејачка Лепа Брена која од неодамна почна да се занимава со бизнис со хулахопки, добила понуда од американска компанија за договор од пола милион …

Американска компанија ѝ нуди пола милион евра на Брена за бизнисот со хулахопки Прочитај повеќе »

Земјата не сјае од вселената како порано и тоа е последица на климатските промени, велат научниците

Група истражувачи повеќе од две децении ја проучувале вселената и нашата планета, а резултатите до кои дошле велат дека не се нималку убави. Тие откриле …

Земјата не сјае од вселената како порано и тоа е последица на климатските промени, велат научниците Прочитај повеќе »

Да ги послушав лекарите ќе бев мртов, Бен Стилер откри како дознал за ракот на простатата

Актерот Бен Стилер откри како дознал и како се изборил со ракот на простатата. Тој рече дека иако не ги забележал симптомите, сфатил дека боледува …

Да ги послушав лекарите ќе бев мртов, Бен Стилер откри како дознал за ракот на простатата Прочитај повеќе »

(Фото) Девојка си правела секси фотографии пред ковчегот на покојниот татко

Девојка од Америка ги згрози фановите откако ојбави фотографија на која позира пред ковчегот на нејзиниот татко. Таа носела црн асиметричен фустан со длабок рез, …

(Фото) Девојка си правела секси фотографии пред ковчегот на покојниот татко Прочитај повеќе »

Кина ќе гради пруга до Америка, проектот ќе ги чини 200 милијарди долари

Пекинг сака да изгради брза железничка пруга, долга 13.000 километри до Америка, а цената за овој проект ќе изнесува околу 200 милијарди долари. Кина има …

Кина ќе гради пруга до Америка, проектот ќе ги чини 200 милијарди долари Прочитај повеќе »

(Видео) Фабрика во Небраска со години ги труела луѓето со пестицид: Жители од мал град во Америка, стравуваат од последиците од изливањето на хемикалии во нивната вода и земја

Со години жителите од градот Мида, во Небраска, се бунеле против фабриката за етанол, која пред повеќе од една деценија била преселена во нивниот мал …

(Видео) Фабрика во Небраска со години ги труела луѓето со пестицид: Жители од мал град во Америка, стравуваат од последиците од изливањето на хемикалии во нивната вода и земја Прочитај повеќе »

(Видео) Нова снимка од радар, на која американската морнарица уловила НЛО

Филмаџијата кој во 2019 година ги објави снимките од НЛО, кои го вознемирија екипажот на воениот брод USS Omaha, во близина на брегот на Калифорнија, …

(Видео) Нова снимка од радар, на која американската морнарица уловила НЛО Прочитај повеќе »

(Фото) „Сега сум официјално Американец“, по три години на Флорида, пејачот Дарко Илиевски доби американско државјанство

Пејачот Дарко Илиевски и официјално стана државјанин на Америка. Тој се пофали дека по три години престој во Флорида, конечно добил американско државјанство. Пејачот откако …

(Фото) „Сега сум официјално Американец“, по три години на Флорида, пејачот Дарко Илиевски доби американско државјанство Прочитај повеќе »

(Видео) Малите зелени вонземјани на дневен ред пред Американскиот конгрес: Законодавците ќе расправаат на тема НЛО

Американската известувачка служба, ќе го известува Сенатот во јуни за неидентификуваните летечки објекти, или неидентификуваните воздушни појави, како што ги нарекува американската влада. Некои од …

(Видео) Малите зелени вонземјани на дневен ред пред Американскиот конгрес: Законодавците ќе расправаат на тема НЛО Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајден тигар кој недела дена се шетал низ улиците на Хјустон

Деветмесечен бенгалски тигар, кој исчезнал пред недела дена, бил пронајден во едно предградие во градот Хјустон, потврдила тамошната полиција. Тигарот веднаш бил предаден во прифатилиште …

(Видео) Пронајден тигар кој недела дена се шетал низ улиците на Хјустон Прочитај повеќе »

(Фото) Марија Шерифовиќ ја посети малата Миња, девојчето за кое пејачката собра пари да се лекува во Америка

Пејачката Марија Шерифовиќ ја посети малата Миња Матиќ, девојчето за кое направи хуманитарен-онлајн концерт и собра пари за нејзиното лекување во Америка. Пејачката објави фотографии …

(Фото) Марија Шерифовиќ ја посети малата Миња, девојчето за кое пејачката собра пари да се лекува во Америка Прочитај повеќе »

Американците развиле сателит кој може да снима низ ѕидовите на зградите секаде низ светот

Американците развиле сателит кој може да снима низ ѕидовите на зградите секаде низ светот, пишуваат светските медиуми. Силните сигнали кои ги испраќа сателитот, нема да …

Американците развиле сателит кој може да снима низ ѕидовите на зградите секаде низ светот Прочитај повеќе »

Америка ги менува правилата за извршување на смртна казна

Американското министерство за правда ги измени протоколите за извршување на смртна казна. Со новите измени, федералните осуденици на смрт, сега може да се убиваат и …

Америка ги менува правилата за извршување на смртна казна Прочитај повеќе »

(Видео) Јас сум претседател, не ми се обраќај на тој начин“, новинар успеа да го испровоцира Доналд Трамп

Новинарот Џеф Мејсон успеа да го испровоцира американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, за време на разговорот за изборите. Мејсон го притискаше Трамп со прашањето …

(Видео) Јас сум претседател, не ми се обраќај на тој начин“, новинар успеа да го испровоцира Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Доналд Трамп обвинува: Ја криеја вакцината против коронавирусот за да не победам на изборите

Американскиот претседател, Доналд Трамп, смета дека вакцината против коронавирусот намерно не била пуштена во употреба за тој да не победи на претседателските избори. Тој објасни …

Доналд Трамп обвинува: Ја криеја вакцината против коронавирусот за да не победам на изборите Прочитај повеќе »

„Неочекувана сила“ е единствениот спас за Доналд Трамп, која би можела да го промени текот на изборите

Американскиот изборен спорт меѓу Доналд Трамп и Џо Бајден многу наликува на грчка трагедија. Како што се случува во грчките трагедии, кога заплетот ќе им …

„Неочекувана сила“ е единствениот спас за Доналд Трамп, која би можела да го промени текот на изборите Прочитај повеќе »

Scroll to Top