америка

(Фото) Трамп покажа фотографија со која ја откри изборната измама

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, во јавноста покажа фотографија за која тврди дека е доказ за изборната измама на претседателските избори. На фотографијата јасно се …

(Фото) Трамп покажа фотографија со која ја откри изборната измама Прочитај повеќе »

Кина смета дека новиот договор меѓу САД и Индија може да биде почеток за трета светска војна

Стравот од отворен конфликт во Азија порасна кога САД и Индија потпишаа нов одбранбен договор за кој аналитичарите тврдат дека е насочен кон Кина. Кинезите …

Кина смета дека новиот договор меѓу САД и Индија може да биде почеток за трета светска војна Прочитај повеќе »

Нил Де Грас Тајсон тврди дека астероид ќе удри во Земјата, еден ден пред американските избори

Астероид со големина на фрижидер ќе удри на Земјата, еден ден пред изборите во Америка, кои треба да се случат во ноември. Ова го тврди …

Нил Де Грас Тајсон тврди дека астероид ќе удри во Земјата, еден ден пред американските избори Прочитај повеќе »

Трамп се пофали со ново оружје, кое се надева дека никогаш нема да го искористат

Американскиот претседател Доналд Трамп на еден од митинзите во предиозборната кампања, се пофали дека Америка го има најдоброто и најмоќно оружје во светот. Тој дополни …

Трамп се пофали со ново оружје, кое се надева дека никогаш нема да го искористат Прочитај повеќе »

Семејството Трамп со децении го криеле своето германско потекло

Семејството на американскиот претседател Доналд Трамп, со децении го криело своето германско потекло, пишува Hiatory.com. Има повеќе од еден век, како Фридрих Трамп, купил еднонасочна карта …

Семејството Трамп со децении го криеле своето германско потекло Прочитај повеќе »

За Бил Гејтс зимата ќе биде полоша од летото, милијардерот со песимистични прогнози за коронавирусот

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс предвидува дека оваа есен за Америка ќе биде полоша од летото, што се однесува на последиците од пандемијата со коронавирусот. …

За Бил Гејтс зимата ќе биде полоша од летото, милијардерот со песимистични прогнози за коронавирусот Прочитај повеќе »

(Видео) Додека детето слуша онлајн настава, мајка му се прошета гола низ собата

На социјалните мрежи се појави снимка од онлајн настава во Америка. Додека наставничката им објаснуваше на децата, мајката на еден од учениците, за момент се прошета …

(Видео) Додека детето слуша онлајн настава, мајка му се прошета гола низ собата Прочитај повеќе »

Сигнал стар 7 милијарди години стигна до Земјата

Сигнал стар седум милијарди години стигал до Земјата, пренесуваат светските медиуми. Сигналот бил толку силен и во мај минатата година ги активирал ласерските детектори во …

Сигнал стар 7 милијарди години стигна до Земјата Прочитај повеќе »

(Видео) Гаф на Ненси Пелоси, американската политичарка небаре е робот, направи грешка како во филмот „Матрикс“

Американската политичарка од редовите на демократите и спикер во Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, стана хит на социјалните мрежи, поради нејзиниот необичен настап во едно телевизиско …

(Видео) Гаф на Ненси Пелоси, американската политичарка небаре е робот, направи грешка како во филмот „Матрикс“ Прочитај повеќе »

Лага е дека од грипот повеќе се умира, коронавирусот веќе однесе 800.000 животи

Коронавирусот е болест шот е многу посериозна од грипот, а теоретичарите на заговор ги отежнуваат борбата и спроведувањето на мерките за превенција, кои засега се …

Лага е дека од грипот повеќе се умира, коронавирусот веќе однесе 800.000 животи Прочитај повеќе »

Поради протестите, во Америка одложени тениските натпревари

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, в четврток нема да игра во полуфиналето на турнирот во Синсинати против Роберт Баутиста Агуто поради големите немири и …

Поради протестите, во Америка одложени тениските натпревари Прочитај повеќе »

(Фото) Од Америка, прво, на кафе кај баба му – Четкар се врати во Македонија

Џез-музичарот Владимир Четкар, по три месеци, конечно, од Америка се врати во Македонија. И само што си дојде, Четкар првин отиде да си ја види …

(Фото) Од Америка, прво, на кафе кај баба му – Четкар се врати во Македонија Прочитај повеќе »

Путин сака да ја гледа Америка како страда, затоа што таа го уништи Советскиот Сојуз

Новинарот Дејвид Игнашес  напишал за „Вашингтон пост“ дека Путин сака да ја гледа Америка како страда, само затоа што рускиот претседател е убеден дека најмоќната …

Путин сака да ја гледа Америка како страда, затоа што таа го уништи Советскиот Сојуз Прочитај повеќе »

Америка на колена, километри редови невработени чекаат по 8 часа да се пријават

Како сојузните држави во САД полека се отвораат и враќаат во нормала, по пандемијата со коронавирус, во голем број од градовите можат да се видат …

Америка на колена, километри редови невработени чекаат по 8 часа да се пријават Прочитај повеќе »

Лек против коронавирус се тестира на пациенти во Америка

Лекот кој би можел успешно да го излечи и спречи Ковид-19, се тестира на пациенти во повеќе градови во САД, соопштиле од фармацевската компанија Regeneron. …

Лек против коронавирус се тестира на пациенти во Америка Прочитај повеќе »

(Видео) Новинар погоден со гумен куршум во глава на протестите во САД

За време на протестите во САД, новинар бил погоден со гумен куршум од страна на американската полиција. Репортерите кои се нашле на местото на настанот …

(Видео) Новинар погоден со гумен куршум во глава на протестите во САД Прочитај повеќе »

(Фото) Британци се исмеваат со смртта на Џорџ Флојд

Додека Америка во изминатите неколку дена се соочува со големи нереди поттикнати од бруталната смрт на Џорџ Флојд, група на луѓе на социјалните мрежи почнаа …

(Фото) Британци се исмеваат со смртта на Џорџ Флојд Прочитај повеќе »

(Видео) Полицијата во Америка уби момче додека клечело на колена

Полицијата во Америка го уби 22-годишното момче Шон Монтерос, пренесуваат светските медиуми. Латиноамериканецот бил на колена кога полицијата испукале пет куршуми во него. Убиството се …

(Видео) Полицијата во Америка уби момче додека клечело на колена Прочитај повеќе »

(Видео) Во Америка се случува вандализам, луѓе вооружени до заби принудени да ги чуваат своите продавници

Додека во Америка владее вандализам, некои од луѓето вооружени до заби ги чуваат своите продавници. Протестите кои избија во САД поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, …

(Видео) Во Америка се случува вандализам, луѓе вооружени до заби принудени да ги чуваат своите продавници Прочитај повеќе »

(Видео) Русија со Путин стојат за масовните нереди во Америка

Голем број теоретичари на заговор во Америка, сметата дека Русија и нејзиниот претседател на чело на земјата, Владимир Путин, се вмешани на некаков начин во …

(Видео) Русија со Путин стојат за масовните нереди во Америка Прочитај повеќе »