аца лукас

(Видео) Лукас џуска со втората сопруга Наташа

Пејачот Аца Лукас изминатата ноќ организирал незаборавна журка по повод 18 роденден на својот син Андреја. Атмосферата била и повеќе од весела, а на истата …

(Видео) Лукас џуска со втората сопруга Наташа Прочитај повеќе »

Аца Лукас ја покажа новата девојка

Фолк-ѕвездата Аца Лукас (49) пред неколку месеци се раздели со Соња Вуксановиќ, а неговото срце неодамна го освои русокоса од Бања Лука, плејбој-зајачицата Божана Вујиновиќ. …

Аца Лукас ја покажа новата девојка Прочитај повеќе »

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син

Аца Лукас синоќа во Белград организирал луда журка во чест на синот Андреја! На роденденската прослава стигнаа неговите колеги, а најподготвена за песна беше неговата …

Аца Лукас ја собра естрадата на роденденот на својот син Прочитај повеќе »

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија   

Аца Лукас доживеал непријатна ситуација откако на аеродром не му дозволиле да ја напушти Србија. Станува збор за проблем кој настанал поради постапката која се …

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија    Прочитај повеќе »

Аца Лукас: Ако Соња пред камери докаже сум ја допрел, одам во затвор!

За време на гостувањето во утринската програма на една српска телевизија, Аца Лукас изјави дека не ја допрел Соња Вуксановиќ, како и тоа дека не …

Аца Лукас: Ако Соња пред камери докаже сум ја допрел, одам во затвор! Прочитај повеќе »

Аца Лукас ја претепа Соња, па избега во Швајцарија

Фолк-пејачот Аца Лукас е во шок поради медиумските написи за него што излегоа. Тој се јавил од Швајцарија во редакцијата на „Скандал.рс“ и соопштил: „Дојдов во станот …

Аца Лукас ја претепа Соња, па избега во Швајцарија Прочитај повеќе »

Исповед на Бранислава: Аца Лукас е клошар, ме остави без динар, како и поранешниот сопруг!

Бранислава Пашајлија и Аца Лукас  во врска беа не цел месец, по што и двајцата изјавиоја дека романсата била голема грешка. Меѓутоа, иако сите мислеа …

Исповед на Бранислава: Аца Лукас е клошар, ме остави без динар, како и поранешниот сопруг! Прочитај повеќе »

Аца Лукас ќе остане без куќата поради огромен долг

Аца Лукас позајмил пола милион евра од Саша Поповиќ, а како хипотека го ставил пентхаусот на Соња на Вождовац. Директорот на Гранд, Саша Поповиќ сега …

Аца Лукас ќе остане без куќата поради огромен долг Прочитај повеќе »