аца лукас

На Аца Лукас му се слоши среде концерт во Охрид, на пејачот му била дадена медицинска помош

Фолк пејачот Аца Лукас синоќа го прекина концертот во ноќен клуб во Охрид затоа што му се слошило. Одма му била дадена медицинска помош, а …

На Аца Лукас му се слоши среде концерт во Охрид, на пејачот му била дадена медицинска помош Прочитај повеќе »

Аца Лукас, поради лоша здравствена состојба, ги откажа концертите

Фолк пејачот Аца Лукас поради лоша здравствена состојба ги откажа предновогодишните концерти. Поради висока температура откажал три концерти. Добил терапија па бил и на инфузија, …

Аца Лукас, поради лоша здравствена состојба, ги откажа концертите Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“

Фолк-пејачот Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“. Го снимаше во соработка со Hype продукција. Текстот е на Драган Брајовиќ Браќа. За потсетување, …

(Видео) Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“ Прочитај повеќе »

Министерство за култура не ни може да го плати Аца Лукас, парите се од спонзори, вели градоначалникот на Крива Паланка

Министерството за култура денес објави дека нема да префрли 153.000 денари на Општина Крива Паланка за организирање на рок фетивалот „Џој Фест“, бидејќи ќе настапи …

Министерство за култура не ни може да го плати Аца Лукас, парите се од спонзори, вели градоначалникот на Крива Паланка Прочитај повеќе »

Каролина и Аца Лукас за Богородица во Крива Паланка

Српскиот пејач Аца Лукас на 28 август ќе одржи концерт на плоштадот во Крива Паланка, во рамки на фестивалот „Џој фест“. Има две фестивалски вечери …

Каролина и Аца Лукас за Богородица во Крива Паланка Прочитај повеќе »

Аца Лукас побара од Цеца да ги отстрани нивните заеднички хитови од „Јутјуб“

Српскиот пејач Аца Лукас побарал од Цеца Ражнатовиќ да ги отстрани нивните дуети од нејзиниот официјален канал на „Јутјуб“ бидејќи само таа ја имала заработка …

Аца Лукас побара од Цеца да ги отстрани нивните заеднички хитови од „Јутјуб“ Прочитај повеќе »

Откако се скараа Аца Лукас го избриша хитот со Јелена Карлеуша од Јутјуб

Фолк пејачот Аца Лукас побара да биде отстранета од „Јутјуб“ песната која ја испеа во дует со Јелена Карлеуша „Банкина“. Хитот беше објавен пред четири …

Откако се скараа Аца Лукас го избриша хитот со Јелена Карлеуша од Јутјуб Прочитај повеќе »

Аца Лукас ги тужи Неда Украден и жирито за поразот на Беовизија

Аца Лукас ја тужи Неда Украден и останатите членови во жирито поради поразот на Беовизија, пишува српски Блиц. Тој покрај жирито планира да го тужи …

Аца Лукас ги тужи Неда Украден и жирито за поразот на Беовизија Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас го ожени синот Лазар, на свадбата му пееја Цеца и Саша Матиќ

Пејачот Аца Лукас вчера во луксузен ресторан во Белград го ожени синот Лазар. На веселбата стигнаа Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ, а Ацо Пејовиќ иако …

(Видео) Аца Лукас го ожени синот Лазар, на свадбата му пееја Цеца и Саша Матиќ Прочитај повеќе »

Имам најголеми шанси да победам на Евровизија оти ќе ме гласа цела дијаспора, но РТС ме саботира, обвинува Аца Лукас

Пејачот Аца Лукас рече дека има најголеми шанси да победи на Евровизија затоа што за него би гласала целата дијаспора и поранешните земји од Југославија. …

Имам најголеми шанси да победам на Евровизија оти ќе ме гласа цела дијаспора, но РТС ме саботира, обвинува Аца Лукас Прочитај повеќе »

Аца Лукас е хоспитализиран, заврши на ургентно

Пејачот Аца Лукас денеска бил итно примен во Ургентниот центар во Белград. Неговиот менаџер Саша Мирковиќ рече дека пејачот останал да лежи во болница, каде …

Аца Лукас е хоспитализиран, заврши на ургентно Прочитај повеќе »

Србија го објави списокот на песни и пејачи кои ќе се натпреваруваат за Евросонг

Србија го одбра списокот на песни и пејачи кои ќе се натпреваруваат на следната Евровизија во Торино. На списокот има 36 песни и учесници. Новиот …

Србија го објави списокот на песни и пејачи кои ќе се натпреваруваат за Евросонг Прочитај повеќе »

Даночната управа ќе ги проверува договорите за новогодишните настапи на српските пејачи

Даночната управа на Република Србија најави контрола на објектите што работеа за Нова година, а посебен акцент ќе биде ставен на местата на кои настапувале …

Даночната управа ќе ги проверува договорите за новогодишните настапи на српските пејачи Прочитај повеќе »

Пукна пријателството меѓу Аца Лукас и Ивана Селаков, се скараа поради долгови

Пејачите Аца Лукас и Ивана Селаков се скараа поради долг од 21.000 евра. Како што пренесуваат медиумите, пејачката му должи на Лукас за песната „Сватови“, …

Пукна пријателството меѓу Аца Лукас и Ивана Селаков, се скараа поради долгови Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас удри жестоко по колегите: Имаат по пет-шест стана во Белград, а бараат помош од државата

Српскиот пејач Аца Лукас јавно го изнесе својот став и кажа што мисли за протестите што се случуваат во Србија по повод забраната за настапи …

(Видео) Аца Лукас удри жестоко по колегите: Имаат по пет-шест стана во Белград, а бараат помош од државата Прочитај повеќе »

Scroll to Top