бил клинтон

Тајни снимки и фустанот на Левински за малку ќе го срушеа Клинтон, приказна за најголемата афера во американската политичка историја

Целата јавност во Америка, па и пошироко на големо го следеа ријалити поглавјето од Белата Куќа, кое се одвиваше во 1998 година, односно негирањето на …

Тајни снимки и фустанот на Левински за малку ќе го срушеа Клинтон, приказна за најголемата афера во американската политичка историја Прочитај повеќе »

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински

Поранешниот истражител Кен Стар, кој се прослави и како специјален обвинител и шеф во истрагата на бившиот американски претседател Бил Клинтон, починал во болница во …

Почина истражителот од кој Бил Клинтон најмногу се плашеше поради аферата со Моника Левински Прочитај повеќе »

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти

Поминаа три години откако Џефри Епстајн, озлогласениот милијардер и педофил, се уби во својата ќелија во затворот во Менхетен, додека го чекаше судењето за трговија …

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти Прочитај повеќе »

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Епштајн, фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Ептајн, а фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа, пишуваат светските медиуми. Новите докази претставуваат големи проблеми …

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Епштајн, фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа Прочитај повеќе »

Моника Левински за аферата со Бил Клинтон: Имав само 22 години и штотуку бев излезена од колеџ, премногу незрела за да го гледам како најмоќниот човек на светот

Моника Левински, жената што ја понесе неславната титула на најпознатата љубовница во светот, неодамна во интервју за Си-ен-ен проговори за аферата со поранешниот претседател на …

Моника Левински за аферата со Бил Клинтон: Имав само 22 години и штотуку бев излезена од колеџ, премногу незрела за да го гледам како најмоќниот човек на светот Прочитај повеќе »

Откриен тајниот план на Бил Клинтон за решавање на босанското прашање

Тајни документи од 1995 година откриваат дека во пресрет на претседателските избори во САД, Бил Клинтон, ја повикал босанската влада, предводена од муслиманите, да направи …

Откриен тајниот план на Бил Клинтон за решавање на босанското прашање Прочитај повеќе »

(Видео) Убиен детективот што ги истражуваше аферите на Бил Клинтон

Познатиот приватен детектив од Сан Франциско, Џек Паладино, починал во понеделникот во болница од повредата на главата што ја добил за време на грабеж минатата …

(Видео) Убиен детективот што ги истражуваше аферите на Бил Клинтон Прочитај повеќе »

Американските обвинители имаат доволно докази да го затворат принцот Ендру на долг период

Американските обвинители имаат доволно докази за да го затворат синот на британската кралица Елизабета, принцот Ендру, на долг период во затвор, пишува американскиот магазин Globe. …

Американските обвинители имаат доволно докази да го затворат принцот Ендру на долг период Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Клинтон бил на островот на педофилот Џефри Епстајн

Четириесет и вториот американски претседател Бил Клинтон, бил на островот на осудениот педофил Џефри Епстајн. Според дневниците на Епстајн, Клинтон летал повеќе од десетина пати …

(Видео) Бил Клинтон бил на островот на педофилот Џефри Епстајн Прочитај повеќе »

Клинтон во центарот на педофилски скандал, откриени сите тајни врски, масажи и состаноци

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон бил на интимна вечера со Гислејн Максвел во 2014 година, откако таа е обвинета дека регрутирала девојки за педофилот Џефри …

Клинтон во центарот на педофилски скандал, откриени сите тајни врски, масажи и состаноци Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите

Фотографијата на која една од девојките на починатиот милијардер и педофил Џефри Епстајн го масира поранешниот американски претседател Бил Клинтон може скапо да го чини …

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите Прочитај повеќе »

Бил Клинтон и Кевин Спејси биле вклучени во оргиите на Епстајн

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон заведувал малолетнички, исто како и неговиот пријател американскиот милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн, кој годинава се обеси во својата …

Бил Клинтон и Кевин Спејси биле вклучени во оргиите на Епстајн Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Клинтон јавно ѝ се извини на Моника Левински за аферата

Во новиот документарец кој ќе излезе наскоро, Бил Клинтон раскажа за аферата која ја имаше со неговата поранешна соработничка Моника Левински. Бил и Хилари Клинтон …

(Видео) Бил Клинтон јавно ѝ се извини на Моника Левински за аферата Прочитај повеќе »

(Фото) Хилари Клинтон со стари фотографии од Белата куќа го честиташе Божиќ

Поранешната прва дама на САД Хилари Клинтон и овој Божиќ како и претходниот на Американците им ги честиташе божиќните празници, со стари фотографии од Белата …

(Фото) Хилари Клинтон со стари фотографии од Белата куќа го честиташе Божиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Хилари Клинтон непрепознатлива по пластичните операции

Поранешната прва дама на Америка, Хилари Клинтон, за време на престојот во Њујорк ги изненади сите со младешкото лице. Таа отсекогаш важела за човек која …

(Фото) Хилари Клинтон непрепознатлива по пластичните операции Прочитај повеќе »

Трамп, Џегер, Болдвин и Клинтон стравуваат од црниот тефтер на Епстајн

Во некои од бележниците на педофилот Џефри Епстајн, кој неодамна се обеси во својата затворска ќелија, се споменуваат имињата и броевите од телефоните на Доналд …

Трамп, Џегер, Болдвин и Клинтон стравуваат од црниот тефтер на Епстајн Прочитај повеќе »

Принцот Ендру го угостил педофилот Епстајн во време кога кралицата била во резиденцијата

Напорите на кралското семејство да го дистанцираат принцот Ендру од осудуваниот педофил, Џефри Епстајн, кој неодамна се уби во затворска ќелија на Менхетен не вродуваат …

Принцот Ендру го угостил педофилот Епстајн во време кога кралицата била во резиденцијата Прочитај повеќе »

(Видео) Доналд Трамп и Џефри Епстајн се забавувале со малолетнички, властите открија снимка

Американскиот претседател Доналд Трамп во 1992 година oрганизирал забава со милијардерот и педофил Џефри Епстајн, кој во моментов веќе по втор пат чека судење за …

(Видео) Доналд Трамп и Џефри Епстајн се забавувале со малолетнички, властите открија снимка Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Клинтон ги пере рацете од својот другар педофил Џефри Епстајн

Прес-секретарот на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, Ејнџел Урења, соопштил дека тој ништо не знаел за грозните злосторства за кои е обвинет мултимилијардерот Џефри Епстајн. …

(Видео) Бил Клинтон ги пере рацете од својот другар педофил Џефри Епстајн Прочитај повеќе »