брисел

(Видео) Во Белгија се отвора првиот пивски спа-центар

Во Белгија се отвора првиот пивски спа центар, пренесуваат светските медиуми. Отворањето е закажано за четврти јуни во Брисел, а посетителите ќе имаат можност да …

(Видео) Во Белгија се отвора првиот пивски спа-центар Прочитај повеќе »

Скандал во Брисел, на геј-оргии уапсен пратеник од ЕП и близок соработник на Орбан

Еден од основачите на унгарската владејачка партија Фидес, Јозеф Саер, кој во неделеата изненадувачки поднесе оставка од местото пратеник во Европскиот парламент, потврдил дека учествувал на …

Скандал во Брисел, на геј-оргии уапсен пратеник од ЕП и близок соработник на Орбан Прочитај повеќе »

(Видео) Гори Светскиот трговски центар во Брисел

Денеска изгоре дел од зградата на Светскиот трговски центар во Брисел. Пожарот избувнал во техничката просторија на 27. кат на облакодерот во Белгија. На терен …

(Видео) Гори Светскиот трговски центар во Брисел Прочитај повеќе »

Брисел воведува детектор за лаги на границите, прва на тест е Унгарија

Според некои податоци повеќе од 700 милиони луѓе секоја година ги поминуваат границите во ЕУ. Поради постојаниот раст на оваа бројка, Брисел во иднина најави …

Брисел воведува детектор за лаги на границите, прва на тест е Унгарија Прочитај повеќе »

Белгиски механичар по грешка уништи воен авион од типот F-16

Во Белгија е избегната голема трагедија откако механичар, чие име засега останува анонимно, го активирал митралезот „гетлинг“, со калибар од 20 милиметри, за време на …

Белгиски механичар по грешка уништи воен авион од типот F-16 Прочитај повеќе »

Галички кашкавал и македонски мед на „Тера Мадре Балкан“

Галички кашкавал, вино станушина и мед од македонска медоносна пчела се само дел од нашите традиционални производи што ќе се дегустираат на 5. „Тера Мадре …

Галички кашкавал и македонски мед на „Тера Мадре Балкан“ Прочитај повеќе »

Ревија на фустани од чоколадо во Брисел

Љубителите на слатки и мода во Брисел присуствуваа на модна ревија на која беа прикажани креации направени од чоколада. Модната ревија е резултат на соработката меѓу …

Ревија на фустани од чоколадо во Брисел Прочитај повеќе »

Брисел подготвен да протера половина милион мигранти

Федерика Могерини тврди дека мигрантскиот систем на квота не доживеал фијаско. Европската Унија ќе истера половина милион странци од својата територија. „Мора да бидеме јасни …

Брисел подготвен да протера половина милион мигранти Прочитај повеќе »

Scroll to Top