Британскиот

Кралицата Елизабета: Владата е неспособна да му служи на британскиот народ

Кралицата Елизабета Втора во својата божиќна порака за Би-би-си изјавила дека британската влада повеќе не е способна да му служи на народот на Велика Британија. …

Кралицата Елизабета: Владата е неспособна да му служи на британскиот народ Прочитај повеќе »

Британскиот брод „Кралица Елизабета“ пропушта по 200 литри вода секој час

Новиот британски носач на авиони „Кралица Елизабета“, вреден повеќе од три милијарди фунти, пропушта вода поради лошиот заварен дел на плочата. Ова било утврдено за …

Британскиот брод „Кралица Елизабета“ пропушта по 200 литри вода секој час Прочитај повеќе »

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време. Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me …

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“

Славко Калезиќ е еден од натпреварувачите во новата сезона на британскиот „X-фактор“. Четиричленото жири го сочинуваат пејачката Никол Шерцингер, Шерон Озборн, Луи Волш и музичкиот …

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Во Британскиот музеј изложба на злато замрзнато во времето

На изложбата ќе бидат претставени преку 200 предмети кои го отсликуваат начинот на живот кој го воделе Скитите. Во Британскиот музеј, во септември ќе биде …

Во Британскиот музеј изложба на злато замрзнато во времето Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) На „Евросонг“ му се смееја, а Црногорецот сега се појави на британскиот „X Фактор“ – Светските ѕвезди само зинаа

Славко Калезиќ во својот настап ги остави сите без текст во британското издание на популарното натпреварување. По не така успешното учество на „Евросонг“, каде некои …

(ВИДЕО) На „Евросонг“ му се смееја, а Црногорецот сега се појави на британскиот „X Фактор“ – Светските ѕвезди само зинаа Прочитај повеќе »

Scroll to Top