Џејмс Камерон

„Титан“ настрада зашто не се почитуваа предупредувања, исто како „Титаник“, рече режисерот Џејмс Камерон, кој 33 пати ги посетил остатоците на бродот

Филмскиот режисер и производител на подводни пловила Џејмс Камерон даде свое видување за потонувањето на подморницата „Титан“ и објасни дека истата се нашла на дното …

„Титан“ настрада зашто не се почитуваа предупредувања, исто како „Титаник“, рече режисерот Џејмс Камерон, кој 33 пати ги посетил остатоците на бродот Прочитај повеќе »

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон заработи над милијарда долари за 12 дена

Откако се појави во кината, новиот филм „Аватар 2: Патот на водата“, заработи милијарда долари за само 12 дена. Откако почна да се прикажува од …

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон заработи над милијарда долари за 12 дена Прочитај повеќе »

Научна студија ја реши дилемата околу тоа дали Џек можел да го преживее потонувањето на Титаник

Расправата за тоа дали Џек требало да умре или можел да преживее ако Роуз малку се поместела и му направила место на пловечката врата, го …

Научна студија ја реши дилемата околу тоа дали Џек можел да го преживее потонувањето на Титаник Прочитај повеќе »

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон ќе биде еден од најскапите филмови

Новиот филм „Avatar: The Way Of Water, на режисерот Џејмс Камерон, ќе биде еден од најскапите во историјата, пренесе The Hollywood Reporteru. Буџетот се проценува …

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон ќе биде еден од најскапите филмови Прочитај повеќе »

Џемјс Камерон сакал да го исфрли Леонардо ди Каприо од „Титаник“ зашто бил арогантен

Легендарниот холивудски режисер Џејмс Камерон, во интервју за магазинот GQ раскажа како малку фалело да го смени Леонардо ди Каприо од улогата во „Титаник“. Приказната …

Џемјс Камерон сакал да го исфрли Леонардо ди Каприо од „Титаник“ зашто бил арогантен Прочитај повеќе »

(Видео) Тим истражувачи објавија досега невидени снимки од „Титаник“

Тимот Ocean Gate Expeditioon објави досега невидени видеа од потонатиот брод „Титаник“. Истражителите за снимките велат дека се најквалитетни кои досега биле направени. Тимот објави …

(Видео) Тим истражувачи објавија досега невидени снимки од „Титаник“ Прочитај повеќе »

Кинез вложил 153 милиони долари за да изгради реплика на „Титаник“

Кинез вложил 153 милиони долари за да изгради реплика на „Титаник“. Тој вели дека инспирација да го рекреира познатиот брод добил од филмот на режисерот …

Кинез вложил 153 милиони долари за да изгради реплика на „Титаник“ Прочитај повеќе »

Били Ајдол требало да го глуми негативецот во „Терминатор 2“

Главната улога во еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Терминатор 2“, ја имаше Арнолд Шварценегер, кој го глумеше добриот терминатор. Улогата на негативецот, терминаторот …

Били Ајдол требало да го глуми негативецот во „Терминатор 2“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top