џесика алба

Џесика Алба одбила улоги во кои морала да се соблече гола, а бракот и бил во криза поради љубоморните испади на сопругот 

Американската актерка Џесика Алба (42) во последните две децении се најде на листата на најсекси холивудски ѕвезди. И покрај ова, актерката никогаш не ја искористила …

Џесика Алба одбила улоги во кои морала да се соблече гола, а бракот и бил во криза поради љубоморните испади на сопругот  Прочитај повеќе »

Џесика Алба на 15 години била киднапирана и пронајдена врзана во багажник

Актерката Џесика Алба важи за една од најпосакуваните жени на светот, а иако на многумина им се чини дека сега живее бајковит живот, таа некогаш …

Џесика Алба на 15 години била киднапирана и пронајдена врзана во багажник Прочитај повеќе »

Толку сум горда на тебе, мој сладок рај: Џесика Алба се пофали со ќерката полуматурантка

Актерката Џесика Алба сподели фотографии од полуматурата на нејзината ќерка Хевен Гарнер. „Толку сум горда на тебе, мој сладок рај. Не ми се верува дека …

Толку сум горда на тебе, мој сладок рај: Џесика Алба се пофали со ќерката полуматурантка Прочитај повеќе »

(Фото) Џесика Алба ја скрати косата, фановите и рекоа дека вака е поубава

Глумицата Џесика Алба ги израдува фановите со новиот имиџ. Таа ја скрати долгата коса, а фановите и рекоа дека сега им е поубава.Тие и рекоа …

(Фото) Џесика Алба ја скрати косата, фановите и рекоа дека вака е поубава Прочитај повеќе »

Проблеми во бракот на Џесика Алба

Бракот меѓу 38-годишната глумица Џесика Алба и нејзиниот три години постар сопруг, продуцентот Кеш Варен, е сериозно разнишан, пишуваат светските таблоиди. Според пишувањата на Life&Style, …

Проблеми во бракот на Џесика Алба Прочитај повеќе »

„Нацистите не направиле ништо лошо“, говор на омраза кај Џесика Алба на „Твитер“

„Твитер“ профилот на актерката Џесика Алба бил хакиран откако на него биле забележани неколку навредливи, расистички и сексистички коментари, пишуваат светските медиуми. „Нацистите не направиле …

„Нацистите не направиле ништо лошо“, говор на омраза кај Џесика Алба на „Твитер“ Прочитај повеќе »

Џесика Алба глуми детектив, по 10 години актерката повторно на ТВ екраните

Џесика Алба по десетгодишна пауза повторно се врати на филмското платно, овој пат глумејќи како детективка во серијата LA’s Finest. За време на гостувањето во шоуто …

Џесика Алба глуми детектив, по 10 години актерката повторно на ТВ екраните Прочитај повеќе »

(Фото) Џесика Алба се пофали со нови тетоважи

Актерката Џесика Алба на социјалните мрежи сподели фотографија од новите тетоважи кои ги направила на подлактицата на левата рака. Алба напиша дека ги истетовирала соѕвездијата …

(Фото) Џесика Алба се пофали со нови тетоважи Прочитај повеќе »

(Видео) Џенифер Лопез разголена во друштво на Џесика Алба и Софија Вергара

Светската поп пејачка и актерка Џенифер Лопез во своето шоу „All I Have“ направи заедничка фотографија со нејзините колешки Џесика Алба, Дуа Липа и Софија …

(Видео) Џенифер Лопез разголена во друштво на Џесика Алба и Софија Вергара Прочитај повеќе »

Џесика Алба во елегантна комбинација на самитот Blog Her 18

Американската актерка Џесика Алба била една од учесничките на конференцијата на самитот Blog Her 18. Џесика на самитот зборувала за тоа како ја основала својата …

Џесика Алба во елегантна комбинација на самитот Blog Her 18 Прочитај повеќе »

Scroll to Top