џет сет

(Видео) Вулгарни сцени во спотот на Сем Смит, критичарите бараат забрана на содржината за децата

По само неколку дена од објавувањето на спотот за песната I’m not here to make friends од Сем Смит, фановите на пејачот велат дека видеото …

(Видео) Вулгарни сцени во спотот на Сем Смит, критичарите бараат забрана на содржината за децата Прочитај повеќе »

(Видео) Елен Деџенерис и Порша де Роси после 15 години брак ги обновија свадбените завети

Елен Деџенерис и нејзината партнерка Порша де Роси ги обновија свадбените завети. Поминаа 15 години откако првпат се венчаа во нивниот дом во Лос Анџелес. …

(Видео) Елен Деџенерис и Порша де Роси после 15 години брак ги обновија свадбените завети Прочитај повеќе »

Професионалниот стриптизер Пјај Финч вели дека жените често се агресивни: гребат и касаат

Професионалниот стриптизер Пјај Финч од група „Дримбој“ признал дека жените можат да бидат агресивни кон него кога ќе се опијанат и да бидат полоши од …

Професионалниот стриптизер Пјај Финч вели дека жените често се агресивни: гребат и касаат Прочитај повеќе »

Жулиет Бинош ќе ја добие наградата „Гоја“ за особен придонес во шпанската кинематографија

Познатата француска актерка Жилиет Бинош ќе ја добие почесната награда „Гоја“, награда од Шпанската академија за филмска уметност за нејзиниот особен придонес во кинематографијата. Актерката …

Жулиет Бинош ќе ја добие наградата „Гоја“ за особен придонес во шпанската кинематографија Прочитај повеќе »

Џил Бајден ќе биде водителка на наградите „Греми“

Првата дама на САД Џил Бајден ќе биде една од водителите на овогодинешните музички награди Греми, покрај тоа што ќе биде домаќин, соопштија од Белата …

Џил Бајден ќе биде водителка на наградите „Греми“ Прочитај повеќе »

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике

Колумбиската пејачка Шакира денеска прославува роденден. Таа инспирирана од пејачката Мајли Сајрус, која на 46-от роденден на бившиот сопруг Лијам Хемсворт му ја псовети песната …

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике Прочитај повеќе »

Марго Роби продавала сендвичи, Никол Кидман била масерка, а Ченинг Тејтум стриптизер – професиите на актерите пред да станат славни

Големите имиња на Холивуд воделе сосема обичен живот пред да станат популари. Нивните први професии биле малку платени, но служеле како отскочна даска за влез …

Марго Роби продавала сендвичи, Никол Кидман била масерка, а Ченинг Тејтум стриптизер – професиите на актерите пред да станат славни Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус го прослави успехот на новата песна со танц и црн фустан

Пејачката Мајли Сајрус со победнички танц на Инстаграм го прослави успехот на нејзината нова песна „Флаварс“, која е најмногу стримувана за една седмица на „Спотифај“ …

Мајли Сајрус го прослави успехот на новата песна со танц и црн фустан Прочитај повеќе »

Алек Болдвин обвинет за убиство од небрежност, му се заканува казна затвор од пет години

Алек Болдвин официјално е обвинет за убиство од небрежност за Халина Хачинс на сетот на нивниот филм Rust во октомври 2021 година. Обвинителите во Санта …

Алек Болдвин обвинет за убиство од небрежност, му се заканува казна затвор од пет години Прочитај повеќе »

Внукот на Мајкл Џексон ќе го глуми легендарниот пејач во биографскиот филм

Џафар Џексон внук на Мајкл Џексон ќе го глуми кралот на попот во биографскиот филм. Како што пишува Гардијан, филмот наречен „Мајкл“ ќе биде првата …

Внукот на Мајкл Џексон ќе го глуми легендарниот пејач во биографскиот филм Прочитај повеќе »

Џеј Ло, Опра и Кардашјан се журкаа на годишнина кај пријателка

Џенифер Лопез, Опра Винфри и Ким Карашијан биле на забава кај нивната заедничката пријателка Анастасија, која прославувала 25-годишнината од бракот. „Прекрасна вечер“ напиша Џеј Ло. …

Џеј Ло, Опра и Кардашјан се журкаа на годишнина кај пријателка Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето

Актерот Џорџ Клуни во интервју изјави дека како тинејџер имал Белова парализа и половина од неговото лице било парализирано. При гостувањето во емисијата „Џими Кимел …

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето Прочитај повеќе »

(Видео) Тејлор Свифт сними спот со трансродов модел

Пејачката Тејлор Свифт го објави спотот за нејзината нова песна Lavender Haze, во кој главната улога ја има трансродовиот манекен Лејт Ешли кој глуми нејзин …

(Видео) Тејлор Свифт сними спот со трансродов модел Прочитај повеќе »

Џон Леџенд сподели прва фотографија со ќерката Ести: нашата нова љубов

Пејачот Џон Леџенд првпат објави фотографија со неговата ќерка Ести Максин Стивенс. Пејачот и неговата сопруга Криси Тајген (37) овој месец ја добија Ести. „Нашата …

Џон Леџенд сподели прва фотографија со ќерката Ести: нашата нова љубов Прочитај повеќе »

Алиша Кис во бикини го прослави 42. роденден

Алиша Кис прослави 42. роденден и го одбележа со објавување видео на Инстаграм во кое сподели среќни моменти од приватниот и професионалниот живот. Пејачката роденденот …

Алиша Кис во бикини го прослави 42. роденден Прочитај повеќе »

Бившата на Роналдо објави стари фотографии од Георгина за да покаже дека правела естетски операции за да личи на Кардашјан

Бившата девојка на Кристијано Роналдо Нереида Гаљардо објавила фотографии од сегашната партнерка на фудбалерот за да покаже дека направила естетски операции за да изгледа како …

Бившата на Роналдо објави стари фотографии од Георгина за да покаже дека правела естетски операции за да личи на Кардашјан Прочитај повеќе »

Марго Роби откри дека Макс Ајронс најдобро се бакнува од сите актери со кои глумела

Актерката Марго Роби откри дека најдобар бакнеж од актерите со кои била на филмски сет имала со актерот од филмот „Терминал“. „Најдобар бакнувач е Макс …

Марго Роби откри дека Макс Ајронс најдобро се бакнува од сите актери со кои глумела Прочитај повеќе »

Ѕвездата на „Бриџертон“, Реџе-Жан Пејџ, прогласен за најзгоден маж на светот

Ѕвездата на „Брицертон“, Реџе-Жан-Пејџ избран е за најубав маж на светот, според научното истражување Златен сооднос. 34-годишниот Британец преку ноќ стана сензација. Тоа се случи …

Ѕвездата на „Бриџертон“, Реџе-Жан Пејџ, прогласен за најзгоден маж на светот Прочитај повеќе »