џо бајден

Рудолф Џулијани за изборите во САД: Можеби гласале Марсовци или мртвите

Американскиот претседател, Доналд Трамп, во Пенсилванија го испрати својот личен адвокат Рудолф Џулијани, за да поднесе тужба за прекин на броењето на гласовите, затоа што …

Рудолф Џулијани за изборите во САД: Можеби гласале Марсовци или мртвите Прочитај повеќе »

Доналд Трамп од Белата куќа: Ограбен сум, ова беа лажни избори

Претседателот на САД и претседателски кандидат, Доналд Трамп, се обрати синоќа на јавноста од Белата куќа и изјави дека бил ограбен кога се изборите во …

Доналд Трамп од Белата куќа: Ограбен сум, ова беа лажни избори Прочитај повеќе »

(Видео) Синот на Трамп објави видео како бројач на гласови во САД, го фрли ливчето во ѓубре

Синот на републиканскиот кандидат Доналд Трамп, Ерик Трамп, сподели видео на „Твитер“, на кое се гледа како еден од луѓето што ги бројат гласачките ливчиња …

(Видео) Синот на Трамп објави видео како бројач на гласови во САД, го фрли ливчето во ѓубре Прочитај повеќе »

(Видео) Ги криеја и палеа нашите гласови, синот на Трамп обвини за изборна кражба

Ерик Трамп, синот на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ го обвини противничкиот табор на Џо Бајден за изборна кражба. Ерик …

(Видео) Ги криеја и палеа нашите гласови, синот на Трамп обвини за изборна кражба Прочитај повеќе »

(Фото) Трамп покажа фотографија со која ја откри изборната измама

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, во јавноста покажа фотографија за која тврди дека е доказ за изборната измама на претседателските избори. На фотографијата јасно се …

(Фото) Трамп покажа фотографија со која ја откри изборната измама Прочитај повеќе »

Џо Бајден бил лош ученик, но и одличен фудбалер и плагијатор

Во пролетта 2019 година Џо Бајден одлучил да влезе во претседателската трка за номинација на Демократската партија, а на крајот на август 2020 година и …

Џо Бајден бил лош ученик, но и одличен фудбалер и плагијатор Прочитај повеќе »

Бурна биографија на Доналд Трамп, од реално шоу и напуштање на факултетот до Белата куќа

Доналд Џон Трамп е роден на 14 јуни 1946 година во Њујорк, како четврто дете во семејството на Фред и Мери Ен Трамп. Тој има …

Бурна биографија на Доналд Трамп, од реално шоу и напуштање на факултетот до Белата куќа Прочитај повеќе »

ДЕА имала докази против синот на Бајден уште во февруари

Според пишувањата и извештаите на „НБЦ њуз“, Американската управа за борба против дрогата (ДЕА) имала документи и докази против синот на американскиот кандидат за претседател, …

ДЕА имала докази против синот на Бајден уште во февруари Прочитај повеќе »

Партнерот на Вук Јеремиќ е шеф на кинеските шпиони, обвинува синот на Џо Бајден

Хантер Бајден, синот на американскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден, го нарече кинескиот бизнисмен Патрик Хо шеф на кинеските шпиони. Хо, кој е …

Партнерот на Вук Јеремиќ е шеф на кинеските шпиони, обвинува синот на Џо Бајден Прочитај повеќе »

(Видео) Џо Бајден го помеша Доналд Трамп со Џорџ Буш

Кандидатот за американски претседател, Џозеф Бајден, направи гаф за време на еден настан за собирање пари за спроведување на неговата кампања. Тој го помеша поранешниот …

(Видео) Џо Бајден го помеша Доналд Трамп со Џорџ Буш Прочитај повеќе »

Уапсен тинејџер кој планирал да го убие Џо Бајден

Уапсен е тинејџер кој планирал да го убие демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден, пренесуваат светските медиуми. Тинејџерот бил уапсен во мај, во …

Уапсен тинејџер кој планирал да го убие Џо Бајден Прочитај повеќе »

Татко на педофил јуриша кон претседателското место во Белата куќа, обвинува Руди Џулијани

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Руди Џулијани, изјавил дека на лаптопот на синот на американскиот претседателски кандидат Џо Бајден биле пронајдени непристојни фотографии од …

Татко на педофил јуриша кон претседателското место во Белата куќа, обвинува Руди Џулијани Прочитај повеќе »

(Видео) „Њујорк пост“ објави тајни имејлови кои ја откриваат целата корупција на семејството Бајден

Американскиот весник „Њујорк пост“ објави тајни преписки кои ја откриваат целата корупција на семејството на демократскиот кандидат за претседател, Џо Бајден. Весникот пишува дека Хантер …

(Видео) „Њујорк пост“ објави тајни имејлови кои ја откриваат целата корупција на семејството Бајден Прочитај повеќе »

Според Си-ен-ен, Џо Бајден победил во дебатата со Доналд Трамп

Според анкетите кои ги направи светската телевизиска мрежа „Си-ен-ен“, американскиот кандидат на демократите за претседател на САД, Џо Бајден, поминал подобро во дуелот со неговиот …

Според Си-ен-ен, Џо Бајден победил во дебатата со Доналд Трамп Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден го нарече Трамп кловн, расист и пион на Путин

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден, синоќа ја имаа првата од трите дебати во пресрет на претседателските избори …

(Видео) Бајден го нарече Трамп кловн, расист и пион на Путин Прочитај повеќе »

Републиканците го обвинија синот на Џо Бајден дека примал пари од моќна Русинка

Новиот извештај на Републиканците од Сенатот потврдува дека синот на демократскиот кандидат за американски претседател,Џо Бајден, Хантер Бајден, примил 3,5 милиони долари од богатата сопруга …

Републиканците го обвинија синот на Џо Бајден дека примал пари од моќна Русинка Прочитај повеќе »

(Видео) Огромна бубачка го удри Џо Бајден додека држеше говор

Огромна бубачка го удри претседателскиот кандидат Џо Бајден за време на неговиот говор за заштита на животната средина. Тој реагира веднаш и успеа да ја …

(Видео) Огромна бубачка го удри Џо Бајден додека држеше говор Прочитај повеќе »

(Видео) Доналд Трамп ќе бара да се тестираат на дрога пред дебатата со Џо Бајден

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека ќе побара да се направи тест на дрога пред дебатата со Џо Бајден. Тој се сомнева во врска со …

(Видео) Доналд Трамп ќе бара да се тестираат на дрога пред дебатата со Џо Бајден Прочитај повеќе »

Руските пранкери ја измамиле и соработничката на Џо Бајден претставувајќи се како Грета Тунберг

Руските пранкери Вован и Лекус ја измамија и Камала Харис, соработничката на кандидатот за претседал, Џо Бајден, и жената што би можела да биде идниот …

Руските пранкери ја измамиле и соработничката на Џо Бајден претставувајќи се како Грета Тунберг Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите

Фотографијата на која една од девојките на починатиот милијардер и педофил Џефри Епстајн го масира поранешниот американски претседател Бил Клинтон може скапо да го чини …

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите Прочитај повеќе »