џо бајден

Бајден приреди вечера за Макрон и Бриџит во Белата куќа, дојдоа и голем број светски ѕвезди

Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера во Белата куќа направи гламурозна вечера за францускиот претседател Емануел Макрон, а на забавата пристигнаа голем број светски ѕвезди …

Бајден приреди вечера за Макрон и Бриџит во Белата куќа, дојдоа и голем број светски ѕвезди Прочитај повеќе »

(Фото) Се омажи внуката на Џо Бајден, прва свадба во Белата куќа по десет години

Викендов во Белата куќа се омажи Наоми, внуката на американскиот претседател Џо Бајден. Се омажи за адвокатот Питер Нил, а венчавката ја направија на тревникот …

(Фото) Се омажи внуката на Џо Бајден, прва свадба во Белата куќа по десет години Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден се изгуби во дворот во Белата куќа

Американскиот претседател Џо Бајден, повторно ја насмеа јавноста со неговото однесување. Овој пат направи нов гаф во Белата куќа, откако се изгуби во дворот. Претседателот …

(Видео) Бајден се изгуби во дворот во Белата куќа Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден, по говорот, се збуни и не можеше да го најде излезот на сцената

Американскиот претседател Џо Бајден повторно направи гаф во Питсбург и ги насмеа фановите. Откако заврши со говорот, за момент се изгуби и не можеше да …

(Видео) Бајден, по говорот, се збуни и не можеше да го најде излезот на сцената Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден ѝ рече на млада девојка да нема сериозна врска додека не наполни 30 години

Претседателот на САД, Џо Бајден ѝ порача на млада девојка да нема сериозна врска додека не наполни 30 години. Бајден повторно направи шоу за време …

(Видео) Бајден ѝ рече на млада девојка да нема сериозна врска додека не наполни 30 години Прочитај повеќе »

(Видео) Џо Бајден, место жена си, за рака ја фати гувернерката

Американскиот претседател Џо Бајден повторно ја насмеа јавноста. Овој пат место жена му Џил, за рака се фати со гувернеката Гречен Витмер. Додека двајцата се …

(Видео) Џо Бајден, место жена си, за рака ја фати гувернерката Прочитај повеќе »

(Фото) Лимузината на Бајден заглави во сообраќај среде Лондон

Блиндираната лимуѕина со која се возеше американскиот претседател Џо Бајден, заглави во сообраќај во центарот на Лондон, пренесоа светските медиуми. Автомобилот на Бајден заглави додека …

(Фото) Лимузината на Бајден заглави во сообраќај среде Лондон Прочитај повеќе »

(Видео) Педалите се виновни, Бајден објасни како и зошто паднал од велосипедот

Американскиот претседател Џо Бајден, кој неодамна доживеа незгода додека возеше велосипед за време на одморот во Делавер, сега објасни како и зошто паднал. Според него, …

(Видео) Педалите се виновни, Бајден објасни како и зошто паднал од велосипедот Прочитај повеќе »

(Видео) Џо Бајден падна од велосипед

Американскиот претседател Џо Бајден (79) падна од велосипед. Незгодата се случи во близина на неговата приватна куќа во американската сојузна држава Делавер. Камерите го снимија како …

(Видео) Џо Бајден падна од велосипед Прочитај повеќе »

(Видео) Пиле му го извалка новото сино одело на Бајден додека држеше говор

Пиле му го извалка новото сино одело на американскиот претседател Џо Бајден додека држеше говор во штала во Ајова. Додека зборуваше за инфлацијата Бајден не …

(Видео) Пиле му го извалка новото сино одело на Бајден додека држеше говор Прочитај повеќе »

(Видео) Нов гаф на Бајден, ја нарече Мишел Обама потпретседател на САД

Претседателот на САД, Џо Бајден направи уште еден гаф за време на неговиот говор на церемонијата на пуштање во погон на новите нуклеарни подморници. Тој …

(Видео) Нов гаф на Бајден, ја нарече Мишел Обама потпретседател на САД Прочитај повеќе »

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во едно од своите интервјуа го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации кои ги има …

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден Прочитај повеќе »

(Видео) Каков глупав кучкин син, Бајден ги изгуби нервите и почна да ги пцуе новинарите

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот бил снимен како го пцуе Стив Доси, новинарот на „Фокс њуз“, кога овој му постави прашање за влијанието на …

(Видео) Каков глупав кучкин син, Бајден ги изгуби нервите и почна да ги пцуе новинарите Прочитај повеќе »

(Видео) Гафовите на Џо Бајден, човекот кој беше проголтан од кит и инструкторка која вежбаше аеробик за време на воен удар беа некои од најлудите настани кои ја одбележаа 2021 година

Во морето на настани кои ја одбележаа 2021 година, не е на одмет да се потсетиме и на некои необични, смешни, па дури и бизарни …

(Видео) Гафовите на Џо Бајден, човекот кој беше проголтан од кит и инструкторка која вежбаше аеробик за време на воен удар беа некои од најлудите настани кои ја одбележаа 2021 година Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден доби на подарок нов германски овчар

Американскиот претседател Џо Бајден доби на подарок нов германски овчар. Станува збор за расно куче со име Командант. Тој кучето го доби на подарок од …

(Видео) Бајден доби на подарок нов германски овчар Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден повторно виден на јавно место без маска

Иако американскиот претседател Џо Бајден постојано ги повикува граѓаните да носат маски во затворени простории, самиот тој не се придржува до правилата што сака да …

(Видео) Бајден повторно виден на јавно место без маска Прочитај повеќе »

(Фото) Џил Бајден со внукот ја дочекаа новогодишната елка во Белата куќа

Првата дама на САД, Џил Бајден заедно со нејзиниот внук Бо, ја дочекаа новогодишната елка во Белата куќа. Сопругата на американскиот претседател Џо Бајден ја …

(Фото) Џил Бајден со внукот ја дочекаа новогодишната елка во Белата куќа Прочитај повеќе »

(Видео) Бајден во ресторан без маска, секретарката се обидувала да го извлече од одговорност

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил, во саботата биле во еден италијански ресторан во Вашингтон без маски за лице. Снимката брзо се рашири …

(Видео) Бајден во ресторан без маска, секретарката се обидувала да го извлече од одговорност Прочитај повеќе »

(Видео) Поради начинот на кој ја повлече војската од Авганистан, семејствата на жртвите од 11 септември не го сакаат Бајден на одбележувањето на 20-годишнината од нападот на кулите близначки во Њујорк

Поради начинот на кој ја повлече војската од Авганистан, семејствата на жртвите од 11 септември не го сакаат Бајден на одбележувањето на 20-годишнината од нападот …

(Видео) Поради начинот на кој ја повлече војската од Авганистан, семејствата на жртвите од 11 септември не го сакаат Бајден на одбележувањето на 20-годишнината од нападот на кулите близначки во Њујорк Прочитај повеќе »

(Видео) Човекот кој тврди дека го убил Осама Бин Ладен, сега бара оставка од Бајден и генералот Марк Мили

Припадникот на американските Морнарички фоки, кој тврди дека го убил Осама бин Ладен во 2011 година, Роберт О’нил, го нарече претседателот на САД, Џо Бајден, …

(Видео) Човекот кој тврди дека го убил Осама Бин Ладен, сега бара оставка од Бајден и генералот Марк Мили Прочитај повеќе »

Scroll to Top