ДНК

(Галерија) Глумци, спортисти и политичари на концерт кај ДНК: Со танчерка на сцена и многу журка Андреј и Панчо славеа 20 години јубилеј

Дуото ДНК вчера во салата „Борис Трајковски“ имаа концерт со кој славеа јубилеј 20 години постоење. Салата беше по преполна, а во публиката можеа да …

(Галерија) Глумци, спортисти и политичари на концерт кај ДНК: Со танчерка на сцена и многу журка Андреј и Панчо славеа 20 години јубилеј Прочитај повеќе »

По концертот, дел од парите ДНК ќе донира за хумани цели и во Фондацијата „Марко Божиновски“

Дуото ДНК најавија дека дел од средства од продажбата на билетите за нивниот јубилеен концерт ќе ги наменат за хумантарни цели и фондацијата „Марко Божиновски“ …

По концертот, дел од парите ДНК ќе донира за хумани цели и во Фондацијата „Марко Божиновски“ Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека …

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт ДНК имаат нова песна

ДНК објавија нова песна и видео за баладата „Милион денови“ работена со Лазар Цветковиски. Текстот е на Панчо, додека аранжманот на песната е на Лазар. …

(Видео) Пред јубилејниот концерт ДНК имаат нова песна Прочитај повеќе »

Многу сопки, лажни пријатели, ајкули, сè издржавме во овие 20 години брак: Андреј и Панчо за тинејџерскиот сон ДНК

Ако кога почнале да пејат знаеле дека треба да минат низ трнлив пат, тродупло вложување труд, докажување за да заслужат респект и почит од медиумите, …

Многу сопки, лажни пријатели, ајкули, сè издржавме во овие 20 години брак: Андреј и Панчо за тинејџерскиот сон ДНК Прочитај повеќе »

(Галерија) ДНК растури на Пиволенд, Андреј и Панчо ќе слават јубилеј 20 години на сцена

Андреј и Панчо од групата ДНК синоќа на „Пиволенд“ одржаа концерт за паметење на „Пиволенд“. Заедно со скопјани ги испееја најголемите хитови и рекоа дека …

(Галерија) ДНК растури на Пиволенд, Андреј и Панчо ќе слават јубилеј 20 години на сцена Прочитај повеќе »

(Фото) Андреј и Панчо донираа храна за Александра од Велес, а на син ѝ Никола му подарија копачки и топка

Андреј и Панчо од „ДНК“, вчера ги посетија Александра и нејзиниот син Никола од Велес. Тие им однесоа пакети со храна и намирници и побараа …

(Фото) Андреј и Панчо донираа храна за Александра од Велес, а на син ѝ Никола му подарија копачки и топка Прочитај повеќе »

(Видео) Новата песна на ДНК „Ако утре ме нема“ доби кавер верзија од Лозано

Пејачот Влатко Лозаноски отпеа кавер верзија на новиот сингл на дуото ДНК, „Ако утре ме нема“. Песната на ДНК е во соработка со Џамбо Агушев, …

(Видео) Новата песна на ДНК „Ако утре ме нема“ доби кавер верзија од Лозано Прочитај повеќе »

ДНК со голем концерт и турнеја низ Македонија слави 20 години јубилеј

Дуото ДНК  одбележува 20 години постоење и  јубилејот ќе го прослави со концертна турнеја низ Македонија, а главниот концерт ќе се случи во октомври во …

ДНК со голем концерт и турнеја низ Македонија слави 20 години јубилеј Прочитај повеќе »

Андреј и Панчо донираа храна за семејство од Светиниколско, кое живее во трошна куќа со три деца

Панчо и Андреј од „ДНК“, вчера го посетија семејството Јакимови во село Ерџелија, Светиниколско. Тие ја продолжија хуманата мисија и на Јакимови и нивните три …

Андреј и Панчо донираа храна за семејство од Светиниколско, кое живее во трошна куќа со три деца Прочитај повеќе »

(Видео) Мина Блажев и ДНК со новата песна „Кобра“ допираат до тинејџерите

Младата пејачка Мина Блажев и групата ДНК, ја објавија новата песна „Кобра“. Песната е на Панчо и Лазар Цвековски, а видеото го снимаше режисерот Валон …

(Видео) Мина Блажев и ДНК со новата песна „Кобра“ допираат до тинејџерите Прочитај повеќе »

(Видео) Миа го одра Панчо: 5.000 евра за да се појави во спот на ДНК

Панчо од ДНК го сподели спотот за песната „Ние“ на Фејсбук за да најави дека тој и Андреј наскоро ќе промовираат нешто ново. Тој се …

(Видео) Миа го одра Панчо: 5.000 евра за да се појави во спот на ДНК Прочитај повеќе »

Панчо и Андреј ги израдуваа децата од СОС Детско село и Детската клиника Козле

Панчо и Андреј од ДНК им донесоа новогодишни пакетчиња на децата од СОС Детското село и Детската клинка Козле.  Тие им подарија пакетчиња по повод …

Панчо и Андреј ги израдуваа децата од СОС Детско село и Детската клиника Козле Прочитај повеќе »

„ДНК“ донираа шпорет на дрва и храна за Ангела и Јордан од Велес

Панчо и Андреј од музичкото дуо „ДНК“, вчера во Велес ги посетија Ангела Јованова и нејзиниот син Јордан, и им однесоа храна, шпорет на дрва …

„ДНК“ донираа шпорет на дрва и храна за Ангела и Јордан од Велес Прочитај повеќе »

Scroll to Top