Енис Барди

Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор

Судот во Валенсија го осуди македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди на четири месеци затвор и парична казна од 1.920 евра за возење со лажна возачка …

Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор Прочитај повеќе »

Барди во идеалниот тим од квалификациите за Светско

Специјализираниот фудбалски портал WhoScored го избра македонскиот фудбалер Енис Барди во идеалниот тим од квалификациите за Светското првенство, кое в година ќе се игра во …

Барди во идеалниот тим од квалификациите за Светско Прочитај повеќе »

Барди со два гола од пенал го спаси Леванте од пораз против Атлетико Мадрид

Македонскиот фудбалер Енис Барди, со двата гола кои му ги даде на Атлетико Мадрид, го спаси својот тим Леванте од пораз во шпанската лига. Барди …

Барди со два гола од пенал го спаси Леванте од пораз против Атлетико Мадрид Прочитај повеќе »

Македонија без Барди ќе ги игра натпреварите со Лихтенштајн и Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, ќе го нема во тимот играчот од средниот ред Енис Барди на натрепварите против Лихтенштајн и Германија во …

Македонија без Барди ќе ги игра натпреварите со Лихтенштајн и Германија Прочитај повеќе »

Мрме со поддршка за Барди: Без него, не одиме на Европско

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски – Мрме му даде поддршка на репрезентативецот Енис Барди, кој има коронавирус и објави дека нема да одат на Европското …

Мрме со поддршка за Барди: Без него, не одиме на Европско Прочитај повеќе »

Шпанската полиција го истражува Енис Барди за фалсификување возачка дозвола

Македонскиот фудбалер Енис Барди е осомничен за фалсификување на возачката дозвола. Полицијата во Валенсија се посомневале во валидноста на неговите документи, откако го сопреле за …

Шпанската полиција го истражува Енис Барди за фалсификување возачка дозвола Прочитај повеќе »

Scroll to Top