фактор

Најстрогиот судија во „X Фактор“ падна од скалите и заврши во болница

Сајмон Кауел се онесвестил и паднал низ скалите во својот дом во Лондон. Веднаш бил префрлен во болница откако се онесвестил, а после неколку часа …

Најстрогиот судија во „X Фактор“ падна од скалите и заврши во болница Прочитај повеќе »

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време. Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me …

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) На „Евросонг“ му се смееја, а Црногорецот сега се појави на британскиот „X Фактор“ – Светските ѕвезди само зинаа

Славко Калезиќ во својот настап ги остави сите без текст во британското издание на популарното натпреварување. По не така успешното учество на „Евросонг“, каде некои …

(ВИДЕО) На „Евросонг“ му се смееја, а Црногорецот сега се појави на британскиот „X Фактор“ – Светските ѕвезди само зинаа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот кој ја воодушеви публиката на бугарскиот X фактор

Кумановецот Марио Арангеловски пред два месеци испратил видео на конкурсот за бугарската верзија на музичкото тален шоу Икс Фактор, по што продукцијата одлучија да го …

(ВИДЕО) Македонецот кој ја воодушеви публиката на бугарскиот X фактор Прочитај повеќе »