Фејсбук

„Фејсбук“ ќе почне да ни ги чита мислите

Компанијата „Фејсбук“ го најави во април мошне амбициозниот план, во иднина ќе може да ги чита мислите на корисниците на својата социјална мрежа. Технолошкиот гигант …

„Фејсбук“ ќе почне да ни ги чита мислите Прочитај повеќе »

Девет нови промени во Фејсбук кои најавуваат целосен пресврт во светот

„Јас многу се грижам за демократските процеси. Мисијата на Фејсбук е на луѓето да им даде глас и да ги приближи еден до друг“, изјави …

Девет нови промени во Фејсбук кои најавуваат целосен пресврт во светот Прочитај повеќе »

Софија Теодор бара девојка на Фејсбук

Режисерката Софија Теодор реши јавно да си бара девојка.Таа на социјалните  мрежи напиша статус,дека не само што бара девојка,туку прашува и дали има  чесни девојки,над …

Софија Теодор бара девојка на Фејсбук Прочитај повеќе »

(ФОТО) Објавени фотографии на гола тетовчанка на Фејсбук

Триесет и двегодишната А.М. од тетовско Долно Палчиште, пријавила злоупотреба на лични податоци. Од СВР Тетово информираат дека засега непознато лице на Фејсбук креирало лажни …

(ФОТО) Објавени фотографии на гола тетовчанка на Фејсбук Прочитај повеќе »

(ФОТО) Келнерка ги почастила појадок, а кога се логирала на Фејсбук за малку ќе се онесвестела

Двајца пожарникари од Њу Џерси по напорно гасење на пожар цели 12 часа, отишле до локалниот ресторан да се напијат кафе и да појадуваат. Келнерката …

(ФОТО) Келнерка ги почастила појадок, а кога се логирала на Фејсбук за малку ќе се онесвестела Прочитај повеќе »

Се сеќавате ли на Никола Никлеман и хитот „Фејсбук“?! Еве каде е и што прави денес!

Сигурно се сеќавате на хитот „Фејсбук“ или познат по стихот „Кај си бе брат, на Фејсбук сум бе брат“ на Никола Митрески – Никлеман од …

Се сеќавате ли на Никола Никлеман и хитот „Фејсбук“?! Еве каде е и што прави денес! Прочитај повеќе »

Scroll to Top