Фиби

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка заедно се појавија на настан во Њујорк

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка Фиби се појавија на црвениот тепих за време на свечената церемонија на „Тајм 100“ која се одржа во Њујорк, …

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка заедно се појавија на настан во Њујорк Прочитај повеќе »

Живее во еко куќа и нема да ги наследи милијардите од татко и – Се за скромниот живот на Фиби Гејтс

Ќерката на еден од намоќните и најбогати луѓе во светот Бил Гејтс ретко кога споделува информации од нејзиниот приватен живот, во јавноста ја опишуваат како …

Живее во еко куќа и нема да ги наследи милијардите од татко и – Се за скромниот живот на Фиби Гејтс Прочитај повеќе »

Минаа 24 години од првата снимена епизода на „Пријатели“

Светската позната американска хумористична серија „Пријатели“ прослави 24 години од снимањето на правата епизода. Од кога започна со емитување на 22.09.1994 година, низ периодот беа …

Минаа 24 години од првата снимена епизода на „Пријатели“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top