Фидел Кастро

Јас бев млада, а тој беше убав, требаше да го убијам, ама се вљубив во него: Љубовната приказна на тајната агентка и Фидел Кастро

Илона Марита Лоренц е жената која работела како поранешен агент на ЦИА и нејзината задача била да го заведе поранешниот кубански лидер Фидел Кастро, а …

Јас бев млада, а тој беше убав, требаше да го убијам, ама се вљубив во него: Љубовната приказна на тајната агентка и Фидел Кастро Прочитај повеќе »

Смртта на рускиот астронаут Гагарин до ден денес остана неразјаснета

Јуриј Гагарин ја освоил вселената, но неговиот живот заврши неславно на 27 март 1968 година. Русинот загинал за време на тренинг-летот со авионот „миг 15“, …

Смртта на рускиот астронаут Гагарин до ден денес остана неразјаснета Прочитај повеќе »

(Видео) Марита Лоренс, жената која била пратена да го убие Кастро, но не можела зашто премногу го сакала

Марита Лоренс е жената која била ангажирана од ЦИА, за да го отруе кубанскиот лидер Фидел Кастро, кого не можела да го убие затоа што …

(Видео) Марита Лоренс, жената која била пратена да го убие Кастро, но не можела зашто премногу го сакала Прочитај повеќе »

(Видео) Советски лидер со бакнеж му ја раскрвавил устата на Тито

Лидерите на СССР се познати по топлите прегратки и бакнежите со другите светски колеги. Бакнувањето на гостите е традиција во Русија. Тоа е знак дека гостите …

(Видео) Советски лидер со бакнеж му ја раскрвавил устата на Тито Прочитај повеќе »

Фидел Кастро пред 27 години ја предвидел денешната еколошка катастрофа

Во краткиот говор во 1992 година за време на самитот за Земјата, кубанскиот лидер Фидел Кастро предупреди на еколошкиот хаос што му се заканува на …

Фидел Кастро пред 27 години ја предвидел денешната еколошка катастрофа Прочитај повеќе »

(Видео) Додека Кубанците гладуваат внукот на Фидел Кастро плива во богатство

Внукот на Фидел Кастро добил еден куп негативни коментари на социјалните мрежи, откако споделил фотографии на кои се фали со семејното богатство. Различни медиуми од …

(Видео) Додека Кубанците гладуваат внукот на Фидел Кастро плива во богатство Прочитај повеќе »

Scroll to Top