филм

„Мојата голема дебела свадба“ ќе добие трето продолжение

Третото продолжение на филмот „Мојата голема дебела свадба 3“ веќе почна да се снима во Грција, информира „Детлајн“. Продолжението ќе се фокусира на Парис, ќерката …

„Мојата голема дебела свадба“ ќе добие трето продолжение Прочитај повеќе »

Пол Вокер постухмно ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните

Холивудската ѕвезда на филмот „Брзи и бесни“, Пол Вокер ќе добие ѕвезда на булеварот на славните во Холивуд. Вокер загина во сообраќајна несреќа во 2013 …

Пол Вокер постухмно ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните Прочитај повеќе »

Прва летна кинонедела во Музејот на современата уметност

Кино Музеј на современа уметност ја започнува својата летна филмска програма. Од 21 до 24 јуни љубителите на филмот ќе може да уживаат во четири …

Прва летна кинонедела во Музејот на современата уметност Прочитај повеќе »

Познати холивудски актери ќе се појават во втората сезона од серијата „Јужни ветар“

Поради продолжението на српскиот филм „Јужен ветер“, чие снимање започна, познатите холивудски актери Ерик Роберт и Вилијам Болдвин ќе поминат една недела во Србија. Тие …

Познати холивудски актери ќе се појават во втората сезона од серијата „Јужни ветар“ Прочитај повеќе »

Фановите разочарани од новиот имиџ на актерот Рајан Гослинг

Студиото Ворнер Брос објави фотографија на Твитер од Рајан Гослинг, кој ќе го глуми Кен во филмот за Барби. Главната женска улога ќе ја игра …

Фановите разочарани од новиот имиџ на актерот Рајан Гослинг Прочитај повеќе »

Бившиот маж на Витни Хјустон призна дека спиел со Мадона и дека бил зависен од секс

Бившиот сопруг на пејачката Витни Хјустон, пејачот Боби Браун во документарниот филм посветен на пејачката отворено зборува за зависностите и заедничкиот живот со славната пејачка. Боби, …

Бившиот маж на Витни Хјустон призна дека спиел со Мадона и дека бил зависен од секс Прочитај повеќе »

Харисон Форд ја најави премиерата на новиот „Индијана Џонс“ додека беше на прослава за „Војна на ѕвездите“

Актерот Харисон Форд потврди дека петтиот дел на „Индијана Џонс“ ќе се прикажува идната година. Актерот го откри датумот откако ја изведе светски познатата музичка …

Харисон Форд ја најави премиерата на новиот „Индијана Џонс“ додека беше на прослава за „Војна на ѕвездите“ Прочитај повеќе »

Филмот „Си беше еднаш во Србија“ ќе има премиера во „Синеплекс“ на 3 мај

Српскиот филм „Си беше еднаш во Србија“ во режија на Петар Ристовски ќе има премиера во Македонија на 2 ри мај во Синеплекс, а од …

Филмот „Си беше еднаш во Србија“ ќе има премиера во „Синеплекс“ на 3 мај Прочитај повеќе »

Факти за филмот „Титаник“: Џек требало да биде улога за Метју Меконахи, Кејт на снимањето добила пневмонија

Еден од најгледаните филмови на сите времиња „Титаник“ кој е снимен по вистинска приказна, потона на 15 април 1912 година. Се верувало дека овој брод …

Факти за филмот „Титаник“: Џек требало да биде улога за Метју Меконахи, Кејт на снимањето добила пневмонија Прочитај повеќе »

(Видео) Верверичката од „Ледено доба“ конечно ќе го изеде желадот

Верверичката Скрат во новото продолжение на култната анимирана серија „Ледено доба“ конечно ќе може да го дофати желадот и да го изеде. Во оваа мисија …

(Видео) Верверичката од „Ледено доба“ конечно ќе го изеде желадот Прочитај повеќе »

Џулија Робертс и Дензел Вашингтон, по 27 години, ќе се обидат заедно пак на филм

27 години по снимањето на хитот „Досието Пеликан“, холивудските ѕвезди Дензел Вашингтон и Џулија Робертс повторно ќе глумат заедно. Тие ќе играат во семејната драма …

Џулија Робертс и Дензел Вашингтон, по 27 години, ќе се обидат заедно пак на филм Прочитај повеќе »

Македонскиот документарец „Медена земја“ на „Санденс“

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ светската премиера ќе ја има на еден од најреномираните фестивали за независен филм во светот, „Санденс“. Филмот ќе биде прикажан …

Македонскиот документарец „Медена земја“ на „Санденс“ Прочитај повеќе »

Македонци креираа специјални ефекти за филмови во трката за „Оскар“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти FX-3X учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на 5 од вкупно 20 филмови што се најдоа во трката …

Македонци креираа специјални ефекти за филмови во трката за „Оскар“ Прочитај повеќе »

Два македонски филма на фестивалот „Санденс“

Македонскиот документарен филм  „Медена земја“ во режија на Љубомир Стефанов и Тамара Котевска и копродукцискиот филм „Ловци на вештерки“ на Рашко Миљковиќ ќе се прикажуваат …

Два македонски филма на фестивалот „Санденс“ Прочитај повеќе »

Милчо Манчевски по 9 години снима филм во Македонија

Денес, во близина на прилепското село Крушевица почна со снимањето на филмот „Врба” на режисерот Милчо Манчевски. Ова е прв филм што Манчевски го работи …

Милчо Манчевски по 9 години снима филм во Македонија Прочитај повеќе »

Сообраќајната несреќа ѝ го зема таткото, денес таа му посвети филм

Нина Маџиров, ќерката на починатиот перкусионист кој свиреше на шишиња, Зоран Маџиров, промовира краткометражен филм за својот татко. Филмот „Стакло“ ја носи приказната „Земи го …

Сообраќајната несреќа ѝ го зема таткото, денес таа му посвети филм Прочитај повеќе »

Бела Торн дојде на својата премиера со влакна под пазувите

Американската глумица Бела Торн на промоцијата на својот најнов филм I Still See You дојде со влакнести пазуви. Таа на црвениот тепих прошета облечена во …

Бела Торн дојде на својата премиера со влакна под пазувите Прочитај повеќе »

Филмот за Ријана во кината за два месеца

Американскиот директор, Петер Берг, открил дека неговиот долгоочекуван документарец, кој го следи искачувањето на Ријана до нејзината слава, ќе го има во кината за отприлика …

Филмот за Ријана во кината за два месеца Прочитај повеќе »

Новиот филм на Кевин Спејси заработи 126 долари

Викендов во Америка беше промовиран новиот филм на Кевин Спејси, Billionaire Boys Club. Филмот, кој се прикажува во само 10 кино-сали, првиот ден заработи 126 долари. …

Новиот филм на Кевин Спејси заработи 126 долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top