фустани

(Галерија) Од јорган бунди до златести фустани и пердувести круни: Модата на црвениот тепих на Мет гала

Од гламур до кич преовладуваше на црвениот тепих на хуманитарниот настан Мет гала, кој по популарност е веднаш зад Оскарите. Традиционално настанот се одржува секој …

(Галерија) Од јорган бунди до златести фустани и пердувести круни: Модата на црвениот тепих на Мет гала Прочитај повеќе »

Сузана Гавазова ги подари омилените фустани за матурантките во Струмица

Пејачката Сузана Гавазова донираше фустани за матурантките од основното училиште „Никола Карев“ во Струмица кои не се во можност да купат фустани за нивната матурска …

Сузана Гавазова ги подари омилените фустани за матурантките во Струмица Прочитај повеќе »

Scroll to Top