Хаг

Руски шпион сакал да се инфилтрира во судот во Хаг, имал задача да го одбрани Путин во случај да му се суди за воени злочини

Американските власти објавија нови детали за наводен руски шпион кој се обидел да се инфилтрира во Меѓународниот кривичен суд во Хаг, користејќи лажен идентитет десет …

Руски шпион сакал да се инфилтрира во судот во Хаг, имал задача да го одбрани Путин во случај да му се суди за воени злочини Прочитај повеќе »

Опсесивен донор на сперма е татко на 550 деца: холандски музичар сега мора на суд затоа што ги лажел мајките

Холандски суд се обидува да натера музичар да прекине со донирањето сперма, поради сомнение дека е татко на стотина деца ширум светот. Според фондацијата Donorkind, …

Опсесивен донор на сперма е татко на 550 деца: холандски музичар сега мора на суд затоа што ги лажел мајките Прочитај повеќе »

(Видео) Меган ги освои симпатиите во Холандија, војвотката го соблече капутот за да затопли бебе од студеното време

Сопругата на принцот Хари, поранешната глумица Меган Маркл стана хит и ги собра симпатиите на сите во Хаг, за време на нејзината посета во Холандија. …

(Видео) Меган ги освои симпатиите во Холандија, војвотката го соблече капутот за да затопли бебе од студеното време Прочитај повеќе »

(Видео) Милошевиќ ги добивал потребните лекови пред да биде испорачан во ХАГ

На социјалните мрежи се појави видео од поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ како разговара со војник, пуши цигара и ги добива потребните лекови. Ова видео …

(Видео) Милошевиќ ги добивал потребните лекови пред да биде испорачан во ХАГ Прочитај повеќе »

(Видео) Милошевиќ бил предаден од човек на кој му верувал, вели негов поранешен телохранител

Славко Јанковиќ Црни, некогашниот телохранител на Слободан Милошевиќ, тврди дека поранешниот претседател на Југославија и Србија, бил предаден од неговиот друг телохранител и човек од …

(Видео) Милошевиќ бил предаден од човек на кој му верувал, вели негов поранешен телохранител Прочитај повеќе »

Руски авион бил подготвен да слета и да го спаси Милошевиќ да биде испорачан во Хаг

Поранешниот претседател на Југославија и Србија, Слободан Милошевиќ, пред да биде уапсен и испорачан во Хаг имал понуда да се сокрие во Русија или во …

Руски авион бил подготвен да слета и да го спаси Милошевиќ да биде испорачан во Хаг Прочитај повеќе »

Поради забраната од коронавирусот, холандскиот премиер не можел да ја види мајка му пред да почине

Премиерот на Холандија, Марк Руте, не можел да ја посети неговата мајка на смртна постела, поради забраната за движење, воведена поради коронавирусот. Ваквата вест ја …

Поради забраната од коронавирусот, холандскиот премиер не можел да ја види мајка му пред да почине Прочитај повеќе »

(Фото) Јохан и Соња кај затворениците во Хаг, оттаму во Келн поддршка за Вардар

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска заедно со сопругот Јохан биле во затворот во Хаг, од каде споделија и фотографија. Јохан на својот фејсбук-профил кажа дека дошол на …

(Фото) Јохан и Соња кај затворениците во Хаг, оттаму во Келн поддршка за Вардар Прочитај повеќе »

Дванаесетгодишнина од смртта на Слободан Милошевиќ

Слободан Милошевиќ умрел од инфаркт во притвор во Трибуналот во Хаг, за време на судењето за воените злосторство и злосторствата против човештвото на Косово и …

Дванаесетгодишнина од смртта на Слободан Милошевиќ Прочитај повеќе »

Никој нема да одговара за смртта на генералот Слободан Праљак

Истрагата на Хашкиот трибунал за самоубиството на генералот Слободан Праљак е завршена и ништо не укажува на каков било пропуст на службите за безбедност и …

Никој нема да одговара за смртта на генералот Слободан Праљак Прочитај повеќе »

(Видео) Обвинет испи шише со отров при изрекување пресуда во Хаг

Во Меѓународниот кривичен трибунал за поранешна Југославија беше прекинато изрекувањето конечна пресуда во случајот против поранешни политички и воени лидери на Херцег-Босна – Јадранко Прлиќ, …

(Видео) Обвинет испи шише со отров при изрекување пресуда во Хаг Прочитај повеќе »

Scroll to Top