Хари Потер

Во Хамбург соборен светски рекорд за најмногу лица облечени како Хари Потер

Во Хамбург беше соборен светскиот рекорд откако стотици обожаватели на Хари Потер облечени како Хари Потер се собраа во центарот на градот. 1748 лица беа …

Во Хамбург соборен светски рекорд за најмногу лица облечени како Хари Потер Прочитај повеќе »

Популарниот Хари Потер на прошетка со бебето среде Њујорк откако сопругата му се породи во тајност

Ѕвездата на „Хари Потер“, Даниел Редклиф и неговата партнерка Ерин Дарк го добија првото дете. Дарк се породила неодамна во тајност, а папараците сега ги …

Популарниот Хари Потер на прошетка со бебето среде Њујорк откако сопругата му се породи во тајност Прочитај повеќе »

Ќе се снима серија за Хари Потер со нова актерка екипа

HBO ќе снима серија за Хари Потер, а во неа ќе глуми сосема нова актерска екипа. Како дел од презентацијата на сервисот „Варнер Брос Дискавери“, …

Ќе се снима серија за Хари Потер со нова актерка екипа Прочитај повеќе »

(Галерија) Никола Ристановски е Снејп, а Јовица Михајловски би бил одличен Волдеморт, македонските глумци во „Хари Потер“

Кога во Македонија би се снимал хит-филмот „Хари Потер“, главните улоги би ги добиле некои од најпознатите македонски глумци, но и некои од децата актери. …

(Галерија) Никола Ристановски е Снејп, а Јовица Михајловски би бил одличен Волдеморт, македонските глумци во „Хари Потер“ Прочитај повеќе »

Даниел Редклиф им ја продал куќата на своите родители

Ѕвездата од филмот „Хари Потер“, британскиот глумец, Даниел Редклиф, им ја продал својата луксузна вила во Мелбурн на родителите. Куќата им ја продал за 2 …

Даниел Редклиф им ја продал куќата на своите родители Прочитај повеќе »

Глумецот Руперт Гринт, од „Хари Потер“ ќе стане татко

Британскиот глумец Руперт Гринт, кој ја толкува улогата на Рон Визли од франшизата „Хари Потер“ ќе стане татко. Тој чека дете со неговата девојка Џорџ …

Глумецот Руперт Гринт, од „Хари Потер“ ќе стане татко Прочитај повеќе »

(Фото) Свештеници од Полска ги палеа романите за Хари Потер

Католичките свештеници од Полска, запалиле голем број на книги за кои сметале дека се сквернавење. Меѓу книгите се нашле и детските романи за Хари Потер. Свештениците сметале …

(Фото) Свештеници од Полска ги палеа романите за Хари Потер Прочитај повеќе »

Даниел Редклиф призна дека бил алкохоличар

Британскиот актер Даниел Редклиф, познат по улогата на филмското остварување „Хари Потер“, неодамна се отвори во јавноста и признал колку големата слава што ја доживеал …

Даниел Редклиф призна дека бил алкохоличар Прочитај повеќе »

Потписот на Доналд Трамп открива многу за неговиот карактер

Американскиот претседател Доналд Трамп на сите начини се труди да си го подобри својот имиџ во јавноста, поради што голем број на луѓе, кои биле …

Потписот на Доналд Трамп открива многу за неговиот карактер Прочитај повеќе »

Scroll to Top