Харви Вајнштајн

Судот во Лос Анџелес го прогласи Харви Вајнштајн виновен за силување

Судот и поротата во Лос Анцелес го прогласија Харви Вајнштајн за виновен за силување. Поранешниот холивудски продуцент беше ослободен од обвинението кое го поднесе друга …

Судот во Лос Анџелес го прогласи Харви Вајнштајн виновен за силување Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли го обвини Харви Вајнштајн дека се обидел да ја силува

Анџелина Џоли го обвини холивудскиот продуцент, Харви Вајнштан, дека се обидел да ја силува, додека нејзиниот поранешен сопруг, Бред Пит, сакал да соработува со него. …

Анџелина Џоли го обвини Харви Вајнштајн дека се обидел да ја силува Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн побара да му биде поништена пресудата за силување

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн (69) вчера побарал да му биле поништена пресудата за силување. Тој од Апелациониот суд во Њујорк побарал да се отфрли …

Харви Вајнштајн побара да му биде поништена пресудата за силување Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн силувал малолетна девојка

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се соочува со ново обвинение во кое е наведено дека силувал малолетна девојка. Тој доживеа нов удар, откако на неговото …

Харви Вајнштајн силувал малолетна девојка Прочитај повеќе »

Поранешна асистентка на Вајнштајн открива детали од тајниот договор што го потпишала со него

Поранешната асистентка на осудениот сексуален престапник, Харви Вајнштајн, Ровена Чиу, открила детали од договорот за тајност што го потпушала со холивудскиот продуцент. Таа вели дека …

Поранешна асистентка на Вајнштајн открива детали од тајниот договор што го потпишала со него Прочитај повеќе »

Уште една жена го обвини Харви Вајнштајн за силување

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн се соочи со уште едно трето обвинување за сексуално злоставување. Тој во петокот беше обвинет во Лос Анџелес за сексуален …

Уште една жена го обвини Харви Вајнштајн за силување Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн заврши во најстрого чуваниот затвор во Њујорк

Поранешниот филмски продуцент Хари Вајнштајн во средата беше пренесен во најстрого чуваниот затввор во државата Њујорк. Вајнштајн треба да ја отслужи 23 годишната затворска казна …

Харви Вајнштајн заврши во најстрого чуваниот затвор во Њујорк Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн добил потрес на мозокот

Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн добил потрес на мозокот во затворот каде што е сместен, изјавил неговиот портпарол Јуд Енгелмајер, кој засега не изнел повеќе детали …

Харви Вајнштајн добил потрес на мозокот Прочитај повеќе »

Вајнштајн по пресудата итно прнесен во болница

Холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн бил итно префрлен во болница, по донесената пресуда во судницата во Њујорк, во која е обвинет за силување. Светските медиуми пренесуваат …

Вајнштајн по пресудата итно прнесен во болница Прочитај повеќе »

Вајнштајн прогласен за виновен за силување

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнштајн е прогласен за виновен за две точки од обвиненијата за сексуален напад. Според Би-би-си, тој е осуден за помалите обвиненија …

Вајнштајн прогласен за виновен за силување Прочитај повеќе »

Поротата ќе одлучува за казната на Вајнштајн, на продуцентот му се заканува доживотен затвор

Вчера продолжи судењето на холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн, кој е обвинет за силување на повеќе од 80 жени. Филмскот продуцент се соочува со доживотна затворска …

Поротата ќе одлучува за казната на Вајнштајн, на продуцентот му се заканува доживотен затвор Прочитај повеќе »

Вајнштајн ги злоупотребувал жртвите во собата на неговите деца

Пред судот во Њујорк сведочеше Мими Халеи, една од жртвите против холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн. Халеи работела како помошничка на Вајнштајн и била една од …

Вајнштајн ги злоупотребувал жртвите во собата на неговите деца Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн ќе им плати на жртвите 25 милиони долари

Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн треба да им исплати на жртвите кои сексуално ги злоставувал сума од 25 милиони долари, пишува „Њујорк Тајмс“. Весникот пренесува дека …

Харви Вајнштајн ќе им плати на жртвите 25 милиони долари Прочитај повеќе »

Вајнштајн ја вознемирувал и Џенифер Анистон, глумицата раскажа за нивниот однос

Актерката Џенифер Анистон призна дека познатиот холивудски продуцент Харви Вајнштајн ја вознемирувал и дека ја присилувал да ги носи фустаните кои ги дизајнирала неговата поранешна …

Вајнштајн ја вознемирувал и Џенифер Анистон, глумицата раскажа за нивниот однос Прочитај повеќе »

Харви Вајнштајн сексуално ја нападнал и Мадона

Мадона е една од списокот на ѕвезди кои го обвинија филмскиот продуцент Харви Вајнштајн дека им дал непристојни сексуални понуди, пренесува „Би-Би-Си“. Холивуд минатата година …

Харви Вајнштајн сексуално ја нападнал и Мадона Прочитај повеќе »

Вајнштајн се фалел дека Лоренс добила Оскар затоа што спиела со него, тврди една од жртвите

Една од жените кои го тужеле славниот холивудски продуцент Харви Вајнштајн, во своето обвинување напишала дека додека била во неговата канцеларија, Харви физички и сексуално …

Вајнштајн се фалел дека Лоренс добила Оскар затоа што спиела со него, тврди една од жртвите Прочитај повеќе »

Scroll to Top