Хју Џекман

(Видео) Хју Џекман му испрати поддршка на слеп тинејџер кој почна да оди во средно школо

Австралискиот актер Хју Џекмен (54), на страницата на здружението кое ги промовира правата на слепите и слабовидите, „Наша слепа страна“, побара од нив да го …

(Видео) Хју Џекман му испрати поддршка на слеп тинејџер кој почна да оди во средно школо Прочитај повеќе »

(Фото) Хју Џекман и Рајан Рејнолдс снимаа заедно за новиот филм

Хју Џекман и Рајан Рејнолдс ги снимија сцените со тепање во новото трето продолжение на „Дедпул“. Џекман во овој филм ќе ја повтори улогата на …

(Фото) Хју Џекман и Рајан Рејнолдс снимаа заедно за новиот филм Прочитај повеќе »

(Фото) Хју Џекман изнајмува луксузна куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно

Австралискиот глумец Хју Џекман и сопругата, глумицата Дебора Ли Фурнес, ја изнајмуваат луксузната куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно. Куќата се наоѓа во местото …

(Фото) Хју Џекман изнајмува луксузна куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно Прочитај повеќе »

(Фото) Славата не му удри во глава, Хју Џекман ги служи фановите со кафе

Холивудската ѕвезда Хју Џекман, ги изненади своите фанови на „Твитер“ со фотографија на која послужува кафе. Австралискиот актер во моментов се наоѓа на турнејата низ …

(Фото) Славата не му удри во глава, Хју Џекман ги служи фановите со кафе Прочитај повеќе »

Хју Џекман музиката од филмовите ќе ја пее на концерти

Австралискиот глумец Хју Џекмен догодина ќе тргне на светска музичка турнеја, а ќе ги пее песните од филмовите „Најголемиот шоумен“ и „Лес мисераблес“. Турнејата ќе …

Хју Џекман музиката од филмовите ќе ја пее на концерти Прочитај повеќе »

(Фото) Хју Џекман на одмор во Шпанија

Австралискиот актер Хју Џејмен ги поминува своите слободни денови разладувајќи сe во водите на Средоземното Море во Шпанија. Папараците го уловија австралискиот актер кој меѓу …

(Фото) Хју Џекман на одмор во Шпанија Прочитај повеќе »

Scroll to Top