Холандија

Трансродова девојка ќе ја претставува Холандија на Мис универзум

Рики Валери Коле (22) е избрана да се натпреварува на изброт за убавина Мис Универзум како претставничка на Холандија. Актерката и модел ќе ја претставува …

Трансродова девојка ќе ја претставува Холандија на Мис универзум Прочитај повеќе »

Холанѓанец доби судска забрана да донира сперма, оти веќе има над 500 деца низ светот

Холанѓанецот Џонатан Мајер доби судска забрана да донира сперма, оти веќе има над 500 деца низ светот. Ваквата одлука ја донесе судот кој му нареди …

Холанѓанец доби судска забрана да донира сперма, оти веќе има над 500 деца низ светот Прочитај повеќе »

Руски шпион сакал да се инфилтрира во судот во Хаг, имал задача да го одбрани Путин во случај да му се суди за воени злочини

Американските власти објавија нови детали за наводен руски шпион кој се обидел да се инфилтрира во Меѓународниот кривичен суд во Хаг, користејќи лажен идентитет десет …

Руски шпион сакал да се инфилтрира во судот во Хаг, имал задача да го одбрани Путин во случај да му се суди за воени злочини Прочитај повеќе »

Опсесивен донор на сперма е татко на 550 деца: холандски музичар сега мора на суд затоа што ги лажел мајките

Холандски суд се обидува да натера музичар да прекине со донирањето сперма, поради сомнение дека е татко на стотина деца ширум светот. Според фондацијата Donorkind, …

Опсесивен донор на сперма е татко на 550 деца: холандски музичар сега мора на суд затоа што ги лажел мајките Прочитај повеќе »

Холанѓанка од момчето за подарок добила зајак кој тежи 10 килограми, поради неговата големина стана хит во Амстердам

Холанѓанката Даниел од Амстердам чува зајак кој тежи 10 килограми. Го добила за подарок од нејзиното момче и вели дека поради неговиот карактер повеќе личи …

Холанѓанка од момчето за подарок добила зајак кој тежи 10 килограми, поради неговата големина стана хит во Амстердам Прочитај повеќе »

Десет репрезентации спремаат пуч против ФИФА, се противат на забраната да носат капитенски ленти со ЛГБТ пораката One Love

Светското првенство во Катар уште на стартот почна со проблеми. Прво од стампедото што изби на улиците и покрај бројните полициски сили, а сега и …

Десет репрезентации спремаат пуч против ФИФА, се противат на забраната да носат капитенски ленти со ЛГБТ пораката One Love Прочитај повеќе »

(Видео) Поради ненормални жештини на жена ѝ се лепеа влечките на асфалтот

Видео од жена како ѝ се лепат влечките додека ја минува улицата се шири на „Тик-ток“. Мажот мораше да ѝ помага и да ѝ ги …

(Видео) Поради ненормални жештини на жена ѝ се лепеа влечките на асфалтот Прочитај повеќе »

Студенти направија комбе кое може да се движи на сончева енергија

Група студенти од Холандија направиле комбе кое може да се движи на сончева енергија. Тие со комбето поминале 3.000 километри. Се возеле од Ајндховен во …

Студенти направија комбе кое може да се движи на сончева енергија Прочитај повеќе »

Холандија е првата земја во светот во која работата од дома ќе биде законско право

Работата од дома ќе се регулира со закон, вака одлучи холандскиот парламент. Холандија е една од првите земји во светот која овозможува законска работна флексибилност. …

Холандија е првата земја во светот во која работата од дома ќе биде законско право Прочитај повеќе »

(Видео) Верица Пандиловска пееше за роденденот на холандскиот крал

  Поп-пејачката Верица Пандиловска по повод Националниот ден на Холандија, познат и како Денот на кралот 2022 година пееше пред илјадници граѓани во градот Утрехт. …

(Видео) Верица Пандиловска пееше за роденденот на холандскиот крал Прочитај повеќе »

(Видео) Меган ги освои симпатиите во Холандија, војвотката го соблече капутот за да затопли бебе од студеното време

Сопругата на принцот Хари, поранешната глумица Меган Маркл стана хит и ги собра симпатиите на сите во Хаг, за време на нејзината посета во Холандија. …

(Видео) Меган ги освои симпатиите во Холандија, војвотката го соблече капутот за да затопли бебе од студеното време Прочитај повеќе »

Тренерот на Холандија Луис Ван Гал криел од фудбалерите дека има рак

Легендарниот холандски тренер Луј ван Гал објави дека има рак. Тој објави за тешката болест во една холандска емисија и рече дека боледува од агресивен …

Тренерот на Холандија Луис Ван Гал криел од фудбалерите дека има рак Прочитај повеќе »

(Видео) Првпат, по две децении, во Холандија процвета билка во форма на пенис

Во ботаничка градина во Холандија, за првпат по две децении процвета редок вид на билка во форма на пенис. Од боганичката градина на Универзитетот во …

(Видео) Првпат, по две децении, во Холандија процвета билка во форма на пенис Прочитај повеќе »

Почина застреланиот новинар Питер Р. де Врис, кој го истражуваше криминалот во Холандија

Реномираниот холандски новинар Питер Р. де Врис, кој го истражуваше криминалот во подземјето на Холандија, почина вчера откако претходно беше застрелан во напад во Амстердам. …

Почина застреланиот новинар Питер Р. де Врис, кој го истражуваше криминалот во Холандија Прочитај повеќе »

Холандија се закани дека ќе се повлече од Европското

Холандските фудбалери се заканија дека ќе го напуштат теренот на мечот против Чешка во осминафиналето на Европското првенство, ако дојде до некаков инцидент и расистички …

Холандија се закани дека ќе се повлече од Европското Прочитај повеќе »

(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев

Горан Пандев имаше емотивно збогување од националниот дрес, откако селекторот Игор Ангеловски реши да го повлече од игра во 68. минута од мечот, предизвикувајќи аплаузи …

(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Македонскиот фан кој го дупна тапанот додека навиваше на стадион, доби нов тапан

Македонскиот навивач кој стана хит додека ја бодреше Македонија удирајќи на скинат тапан, сега доби нов. Тој во Букурешт веќе го сефтоса новиот тапан и …

(Видео) Македонскиот фан кој го дупна тапанот додека навиваше на стадион, доби нов тапан Прочитај повеќе »

ФФМ ги претстави новите дресови, навивачите бараат да се вратат старите

Фудбалската федерација на Македонија денеска ги претстави трите гарнитуруи на новите дресови со кои фудбалерите на Македонија ќе настапат на престојното Европското првенство. Германскиот производител …

ФФМ ги претстави новите дресови, навивачите бараат да се вратат старите Прочитај повеќе »

Scroll to Top